Zabawy w ogrodzie

Sezon wakacyjny nadchodzi wielkimi krokami. Większość z nas, zwłaszcza ta, która posiada dzieci, z pewnością zaplanowała już jakiś odpoczynek. Niemniej jednak na wakacjach, poza domem, spędzimy maksymalnie 2 tygodnie. A nasze pociechy mają ich aż 8!
Jak możemy zagospodarować czas naszych dzieci, aby nie słyszeć ciągle, że nie mają co robić?

ogrod
W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka propozycji ogrodowych zabaw, które w ciągu wakacji z pewnością się nie znudzą, a co więcej ? będą służyć na długie lata. Jeżeli dziecko ma zamiar spędzić wakacje przed tabletem lub laptopem, to lepiej zabierzmy się do pracy i zagwarantujmy mu ciekawe, dające mnóstwo frajdy narzędzia do zabawy.

Boisko do piłki nożnej ? każdy chłopiec będzie najszczęśliwszym dzieckiem na świecie, jeżeli będzie miał swoje boisko do gry w piłkę. Oczywiście w wersji nieco okrojonej. Do przygotowania takiego boiska posłużyć możemy się sztuczną trawą lub tą, która rośnie w naszym ogrodzie oraz kredą. Rysujemy wszystkie niezbędne linie, jak na prawdziwym boisku i zaczynamy zabawę.

Bule ogrodowe ? nim zaczniemy zabawę z pewnością przygotowanie toru dla buli będzie nieco czasochłonne, ale w tym wypadku wysiłek się opłaci. Zyskamy tor do zabawy nie tylko letniej, ale i zimowej, ponieważ w mroźne dni łatwo przystosujemy go do gry w curling.

bo

Gra w klasy ? maty z numerkami umieścić możemy w każdym zakątku ogrodu; zabawa będzie możliwa nawet podczas wyjazdu, ponieważ niezajmujące sporo miejsca bloczki umożliwiają ich przemieszczanie nawet w torebce.

Gra w kółko i krzyżyk ? z kostki brukowej układamy 9 pól tak, aby umożliwiły grę w kółko i krzyżyk. Pole do tej zabawy nakreślimy również na drewnianym klocku.

Kręgle ogrodowe ? wystarczy zrobić prostą ścieżkę, np. w drewnianych desek (tak, aby kulka mogła się równo toczyć) oraz zamontować po bokach grubsze deski, aby kula miała określony tor.

ko

Tablica ? jeżeli dysponujemy w ogrodzie ścianą, którą moglibyśmy przeznaczyć na zabawę dla dzieci, wystarczy zakupić farbę do tablic i ścianę pomalować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *