Wielkie powroty – ciepła jesień w zaciszu domowym

Lato pełne żywych kolorów za nami. Za nami także długo przygotowywane i od dawna wyczekiwane zmiany związane z MgrHome, dlatego stonowana kolorystycznie jesień i magia nowości cieszą nas dzisiaj podwójnie.
Zmiany pór roku motywują do dokonania rewolucji o 180 stopni. Jesienią doceniamy przytulny klimat, spokojne wnętrza, złagodzone barwy, które wzbudzają poczucie ciepła, przyjemności, kameralności, intymności.

jesien6

Pierwszy dzień nowej pory roku zainspirował nas, może nieco przewrotnie, jednak z pewnością dość funkcjonalnie, do przyjrzenia się wnętrzom, w których bardzo chętnie spędzilibyśmy każdy z długich jesiennych wieczór. Początek jesieni to feeria barw, jednak im dłużej trwa, tym bardziej dostrzegamy spadające liście, puste gałęzie drzew, opustoszałe rabatki w ogrodzie, odlatujące w ciepłe kraje ptaki ? nadchodzącą szarość, burość i zbliżający się czas wielkich pluch.

Motywem przewodnim tegorocznej jesieni stał się dla nas ciepły, dzianinowy, miękki sweter, który zawsze ma się ochotę założyć, a raczej ? którego nie chce się zdejmować, zważając na ujemne za oknem temperatury.
Koce, pledy, poszewki na poduszki, ręcznie robione dodatki na drutach, które przeplatają się z  zebranymi w ogrodzie dekoracjami, np. orzechami, czy ostatnimi kwitnącymi roślinami, a do tego stonowane kolory kanap pokryte wzorzystymi narzutami, zapach kawy czy herbaty z cytryną, goździkami, imbirem wypełniające charakterystycznym zapachem cały dom powodują, że klimat jesieni naprawdę da się lubić.

jesien3

Oczywiście tą porą roku szczególną rolę w naszym życiu odgrywa kominek ? wszyscy, którzy wieczorami mogą wypić lampkę wina przy żarzącym się drewnie to prawdziwi szczęściarze. Niemniej radości mają również Ci z Was, którzy mogą rozbudzić zmysły wpatrując się z każdego rodzaju płomień ? niezależnie od posiadanego ognika.
Aby do naszych materiałowych inspiracji jesiennych dodać nieco konkretów, pochylamy się również nas kwestią wyposażenia wnętrz. Podążając za tegorocznymi trendami, które wyjątkowo skradły nasze serca, wełniane tkaniny skomponowalibyśmy z fornirowanymi meblami, a także tymi, które wykonane są z litego drewna. Zmysły miłośników drewna szaleją, ponieważ to jeden z nielicznych jego rodzajów, który cechuje się ciepłą i naturalną barwą przy równoczesnych zachowaniu efektu miękkości w dotyku.
Ten wariant mebli skomponuje się z każdym charakterem wnętrza ? od klasycznego po loftowy, zatem idąc w parze z jesiennymi trendami z pewnością nie zaryzykujemy wymiany całego umeblowania. A jeżeli podejmiemy decyzję o ich zmianie na opisane powyżej, nie będziemy żałować.

jesien

W tym wypadku klasyka nie jest owiana nudą. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo jesiennych inspiracji, aby pokazać, jak posępną, osowiałą i melancholijną porę roku przeobrazić w stylowe, pełne nastroju i dobrej energii wnętrze.
Czy Wasze dotychczasowe zdanie o jesieni uległo zmianie? Jej nadejście i rewolucja na MgrHome przynoszą wiele dobrego ? czekamy na opinie w komentarzach, a wkrótce dowiecie się więcej!

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *