Wielkanocne DIY

Do Wielkanocy pozostały zaledwie dwa tygodnie. W tym roku, znacznie wcześniej niż w poprzednim, musimy pomyśleć o dekoracjach. Te gotowe już od jakiegoś czasu zawładnęły półkami sklepowymi, ale czy warto iść na łatwiznę i przynosić do domu to, co z całą pewnością zagości na stołach połowy naszej rodziny i znajomych?
 
Śmiało można stwierdzić, że w czasie Wielkanocy główną rolę odgrywa niebanalnie i elegancko zaaranżowany stół. Za pomocą jakich przedmiotów Twój dom nabierze oryginalnego, przepełnionego jesienią wyrazu? Dzisiaj podpowiemy Wam jak własnoręcznie z dostępnym w domu przedmiotów przygotować niepowtarzalne dekoracje.
 
Wydmuszkowy wazonik ze świeżymi kwiatami
wielkanoc9
 
Ta banalnie brzmiąca nazwa swoim minimalizmem zachwyci każdego. Wydmuszkowe wazoniki można zawiesić w oknie lub ułożyć na podstawkach do jajek ? jeżeli po wykonaniu znajdziecie dla nich nowe miejsce, koniecznie podzielcie się tym z nami!
Odcinamy czubek jajka ? żółtko i białko przelewamy do miseczki. Wydmuszkę barwimy (oczywiście naturalnie ? w tym celu używamy herbaty, czerwonej kapusty, łusek z cebuli, jagód/borówek, czy intensywnych przypraw takich, jak kurkuma, curry czy chili), ozdabiamy lub pozostawiamy saute. Jeżeli Twoim planem będzie powieszenie wazoników w oknie ? na tym etapie przyklej odpowiedniej długości wstążki. Jeżeli natomiast planujesz postawić je na stole przygotuj świeże kwiaty. Dekoracja gotowa.
 
Baziowe drzewko
wielkanoc4
 
To nieco zmodyfikowany ?przepis? na wykonanie przepięknej dekoracji. W oryginale przygotowane wcześniej pisanki zawieszamy na gałązkach drzewa. Osobiście uważamy, że skoro w sezonie wielkanocnym mamy dostęp do bazi, to dlaczego z nich nie skorzystać? Jak wspomnieliśmy przygotować należy pisanki ? inicjatywę pozostawiamy Wam, jednak pamiętajcie, że tak naturalna ozdoba jaką bez wątpienia jest nasze baziowe drzewko będzie gryźć się z wydmuszkami, na które nałożymy ozdobną folię z marketu. Lepiej poświęcić czas i przygotować wszystko własnoręcznie.
 
Wieniec Wielkanocny
wielkanoc3
 
Tradycja wieszania ozdobnych wieńców na drzwi kojarzy nam się raczej z Bożym Narodzeniem. Jednak coraz częściej w okresie Wielkanocy większość z nas planuje zdobić nie tylko wnętrze domu, ale również zewnętrze. Wykonanie wieńca jest prostsze niż nam się wydaje. Kawałek cienkiego drutu splatamy tak, aby tworzył koło. Wokół niego zaplatamy bazie lub cieniutkie gałązki. To nasz szkielet. Następnie możemy ulokować na nim rzeżuchę, małe pisanki, kwiaty, czy nawet kurczaki i zajączki.
 
Świecznik
3
 
Chyba żadne święto nie byłoby tak klimatyczne, gdyby nie dodające atmosfery płonące świece. Na Wielkanoc do niewielkich wazonów możemy włożyć kilka pisanek, na nich ułożyć podgrzewacze lub większe świeczki. Z zewnątrz obwiązujemy je wstążką za którą wkładamy świeże kwiaty. Efekt robi wrażenie!
 
Pomysły na wielkanocne dekoracje dosłownie mnożą się w myślach. Kiedy tylko rozpoczniemy przygotowania będzie trudno skończyć nam każdy z zaplanowanych projektów – zawsze coś jeszcze wpadnie nam do głowy.
Lubicie samodzielnie przygotowywać tego rodzaju dodatki umilające rodzinny czas?

Jak zwykle zapraszamy do przejrzenia inspirującej galerii!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *