Walka octu i sody z łazienkowymi zabrudzeniami

Relaksacyjne właściwości wynikające z długich kąpieli w wannie to fakt! Kto z nas nie lubi poleżeć w pachnącej pianie po męczącym dniu? Z pewnością niejednokrotnie spotkaliśmy się przykrymi niespodziankami – zalegającym kamieniem na główce prysznica, zabrudzonymi krawędziami wanny, brudnymi fugami – i nie wynikało to wcale z faktu, że nie dbamy o porządek.

Jak więc zapewnić nieustający błysk w łazience? I to w dodatku bez wysokich kosztów? Z pomocą przychodzą ocet i soda – produkty spożywcze, które już niejednokrotnie ratowały nas z opresji.

Sprawdź do czego możesz użyć octu i sody, aby już nigdy nie zaprzątać sobie głowy zbędnym szurowaniem powierzchni w łazience. Jedyne o czym będziesz myśleć przekraczając próg pokoju relaksacyjnego, to – jakich produktów do kąpieli użyć.

wanna

Rozpocznijmy od wanny – jak już wspomniałam, często gromadzi się na niej osad, a w krawędziach brud. Do jej wyczyszczenia użyć należy nierozcieńczonego octu i zmywaka. Natomiast trudno dostępne miejsca przetrzyj octem, a następnie posyp sodą i wyszoruj. Całość spłucz ciepłą wodą. Zobaczysz, jak wanna lśni!

Zrzut ekranu z 2015-05-18 14:27:05

Prysznic – soda i ocet to kompleksowy zespół do czyszczenia tego miejsca. Poradzi sobie zarówno z drzwiami, zasłonką, jak i główką prysznica. I od niej zaczniemy. Wymieszaj w woreczku foliowym (najlepszy będzie strunowy – wówczas zyskamy pewność, że nie będzie on przeciekał) szklankę octu i pół szklanki sody, włóż do jego środka główkę prysznica, woreczek zwiąż gumką i pozostaw go na około godzinę. Po upływie określonego czasu włącz wodę – główka będzie błyszczeć, a woda będzie lecieć solidnym strumieniem. Teraz czas na drzwi prysznica – osad, który zbiera się na ich powierzchni usuniesz zamoczoną w occie gąbką, chcąc pozbyć się zalegających w prowadnicach prysznica zabrudzeń, pozostaw ocet na całą noc, a rano nadmiar usuń ściereczką. Myślisz o wymianie zasłony prysznicowej? Nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy – zanurz zasłonę w occie i pozostaw na kilka godzin – efekt będzie zdumiewający.

fugi

Kogo z nas nie irytują brudzące się fugi? Wydaje się, że nie ma na nie żadnego sposobu. Wystarczy, że wylejesz na nie ocet i pozostawisz na kilka chwil, następnie wyszoruj je szczoteczką i przekonaj się, że zwykły ocet poradzi sobie z tym problematycznym tematem.

Trzy szklanki octu możemy wlać do toalety i preparat pozostawić na ok. pół godziny – ocet rozpuści kamień.

Oczywiście nie zapominajmy o założeniu na czas pracy z octem i sodą rękawic – czysta łazienka będzie naszą dumą, ale wysuszone dłonie z pewnością nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *