Ubranie wyglądające dłużej jak nowe? To możliwe!

Czy ty też zauważyłaś, że większość ubrań znajdujących się w twojej szafie już po kilku praniach nadaje się do wyrzucenia?
Co rusz narzekamy na nietrwałe tkaniny, na to, że coraz gorszej jakości produkty dostajemy w sklepie, a może jest to efekt złego dbania o materiały? Z pewnością bezpośrednim czynnikiem mającym wpływ na nasze ubrania jest ich pranie.
Czynność nieunikniona więc w dzisiejszym artykule podpowiemy jakie triki zastosować, aby tkaniny zachowały dłużej swój kształt i kolor!

Clothes with detergent and washing powder in orange plastic basket isolated on white

1. Zanim włożysz ubrania do pralki, odwróć je na drugą stronę. Aby uniknąć wyblaknięcia i zmechaceń, a nierzadko utraty ciekawych nadruków, odwracaj każdą rzecz na drugą stronę. To szczególnie ważne w przypadku spodni i jeansów w ciemnym kolorze.
2. Zabezpiecz tkaniny ? nim włożysz do pralki bieliznę czy inny małe, delikatne części garderoby nie zapomnij zamknąć ich w specjalnych siateczkach przeznaczonych do prania w pralce. Jeżeli gadżetu takiego nie posiadasz ? możesz użyć w tym celu poszewki.
3. Zawsze zasuwaj zamki błyskawiczne! Dzięki temu zabiegowi, rozsunięte metalowe części nie będą zahaczać o inne ubrania ? unikniesz w ten sposób zaciągnięć i wychodzących nici.
4. Zawsze używaj płynów/proszków do prania według instrukcji zamieszczonej na opakowaniu. Jeżeli użyjesz do prania zbyt dużej ilości, nie zostanie ona dobrze wypłukana i na ubraniach pozostaną nieestetyczne plamy.
5. Jeżeli masz taką możliwość powieś większość ubrań na wieszakach. Wrzucone do komody czy szafy będą wymięte, co oznacza, że przed założeń będziesz musiała je znów prasować. Często prasowanie skraca żywotność ubrań. Podobnie jak suszenie ich na słońcu. Jeżeli nie masz innej możliwości ? przewróć je na lewą stronę,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *