Trendy wnętrza 2016

Wszyscy zniecierpliwieni najnowszych targów aranżacji wnętrz muszą uzbroić się w cierpliwość. Na największe i najbardziej prestiżowe spotkania przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, jak chociażby na Festiwal Wnętrz odbywający się w Krakowie, którego realizacja nastąpi dopiero w czerwcu.

Na szczęście dla tych, którzy zacierają ręce na myśl o czekających ich remontach, zmianach, modyfikacjach mamy dobre wieści. Czymże byłby świat designu, gdyby na poznanie jego tegorocznych motywów przewodnich trzeba byłoby czekać jeszcze pół roku? Architekci, styliści, prominentni blogerzy pochylają się nad tym, co będzie na topie, a co kompletnie odejdzie w niepamięć. Jeżeli jesteście ciekawi co w aranżacyjnej trawie piszczy ? jak zwykle zapraszamy do inspirującej lektury.

Temat trendów w stylizacji wnętrz 2016 roku warto zacząć od tego, że jego perfekcyjnym punktem wyjścia jest styl skandynawski. Białe wnętrza i stonowane dodatki sprawiają, że to ponadczasowy trend cieszący się popularnością i zyskujący miliony miłośników na całym świecie. Jak wspomnieliśmy jest to doskonały ?podkład?, który warto podbić tegorocznymi tendencjami.

trendy2016_lampa_drewno

Jako pierwsze pod lupę trafia drewno. Meble czy podłogi to poniekąd ?oczywista oczywistość? zastosowania w niemal każdym wnętrzu. Warto pokusić się o wybranie tego materiału w mniej tradycyjnych elementach. Dodatki czy oświetlenie zakrawające o drewno to coś, co w tym roku koniecznie powinno znaleźć się w naszym mieszkaniu. Drewno cechuje się uniwersalnością, dlatego nie będzie gryzło się z już zaaranżowanym wnętrzem.

David Hicks Rouse St
David Hicks Rouse St

Marmur ? jego zastosowanie to domena wnętrz minimalistycznych. Z jednej strony niezwykle luksusowy, z drugiej wpisujący się w prostotę skromnego pod względem dodatków wnętrza. Marmur królujący w 2016 roku to ten z domieszką koloru ? nie obawiaj się charakternego muśnięcia zielenią czy różem.

trendy2016_krata2

Szkocka krata i stylowa pepitka ? one również zawładną niejednym wnętrzem. Dodatki w postaci dywanów, obicia mebli, tapety, a nawet podłogi ? to one zaakcentują proste, klasyczne wnętrze. Nawet jeżeli nie jesteś przekonana do kraty, mamy nadzieję, że nasza galeria da Ci do myślenia.

welwet2

Welwet i aksamit ? najbardziej kontrowersyjne dodatki tego roku. Dlaczego? Ponieważ chyba każdy z nas słysząc o tego rodzaju materiałach wyobraża sobie pompatyczne wnętrza, które z przytulnym, domowym klimatem niewiele mają wspólnego. Pamiętaj jednak, że nie chodzi o aranżację całego mieszkania w stylu królewskim. Chodzi o dodatki ? poduchy, koce, dywaniki. Materiały te ocieplą wnętrze i dodadzą barw każdemu pomieszczeniu.

trendy2016_koc2

Grube sploty z wełny ? DIY to nieustający hit od kilku sezonów. Jeżeli nie potrafisz robić na drutach, w Twojej rodzinie na pewno jest osoba posiadająca tę umiejętność. Wszystko to, co powstaje w ten sposób zasługuje na zaszczytne miejsce w każdym domu ? zwłaszcza ogromne koce.

Planujecie zaprosić do swojego domu któryś z powyższych trendów? Sądzicie, że materiały takie jak welur, aksamit czy marmur sprawdzą się w codziennym użytkowaniu? A może wyprzedziliście już obowiązujące w tym roku trendy i np. krata zawładnęła Waszym domem?
Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1 thought on “Trendy wnętrza 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *