Sztuka pakowania prezentów

Sztuka pakowania prezentów nie została opanowana przez znaczną większość społeczeństwa. Pomimo tego, że do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze sporo czasu, to Dzień św. Mikołaja już tuż, tuż… z pewnością są wśród Was osoby, które nie mają zielonego pojęcia jak podarunek dla drugiej osoby ?oprawić?.
prezent_10

Jak zapakować prezent, aby wyglądał nie tylko ładnie, ale i oryginalnie? Opakowanie nie jest bez znaczenia, zwłaszcza dla wzrokowców, którzy w opakowaniu mogą znaleźć skarpety, a uwagę i tak przukuje niebanalna oprawa. Leniwi, bo kreatywność drzemie w każdym z nas, korzystają zawsze przy okazji zakupu prezentu w sklepie z dodatkowej usługi jaką jest zapakowanie prezentu. Dla tych, którzy z ?gotowców? nie mają w tym roku zamiaru korzystać, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad i galerię inspiracji. Do dzieła!

Najprostszymi do zapakowania są oczywiście przedmioty o kwadratowym i prostokątnym kształcie. Nie oznacza to jednak, że papier i wstążka załatwią sprawę. Użyj wyobraźni i dodatków w postaci ? koralików, kokardek? W filmiku poniżej zobaczysz, jak łatwo stworzyć otoczkę dla podarunku. Ciekawa kokardka?

Najwięcej trudności sprawia zapakowanie rzeczy o nietypowym kształcie, ale i na takie zagwozdki są sposoby ? celofan, kolorowa fizelina, wstążki, sianko, ozdoby, tasiemki? I żaden gadżet nie pozostanie bez oprawy.

Jak wspomnieliśmy powyżej ? im prostsze opakowanie prezentu, tym więcej możliwości dekoracji. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy ?motywem przewodnim? jest szary papier, wówczas dodatkowym ozdobom może nie być końca. Papier owinąć możemy kolorowymi wstążkami, sznurkami, dodać wycięte z papieru dekoracje.
Z kolei pakując prezent w kolorowy papier, nie przesadzaj już z dodatkami. Kokardka, ewentualnie bombka zwieńczą cały pakunek.
prezent_6

Jeżeli natomiast stanęliśmy przed koniecznością zapakowania nieszablonowego ekwipunku, to zawsze możemy skorzystać z torebki na prezent? ale to wariant dla zdecydowanie niekreatywnych! Prezent taki wkładamy do celofanu wraz z dodatkami ? kolorowymi bibułkami, kawałkami tkaniny, czy stroną gazety? Folię zbieramy u góry i związujemy wstążką.

Nie zapominajmy o małym dodatku, który przez większość z nas jest pomijany. Chodzi o bilecik z imieniem.
bilecik_przy_prezencie

Zapraszamy do obejrzenia filmiku i galerii inspiracji!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *