Sypialnia w stylu klasycznym

Wielu z nas styl klasyczny szufladkuje w kategorii przestarzałego, staroświeckiego i nie na czasie. Czy jego wrogów jest jednak więcej niż miłośników? I czy Ci, którzy nie pałają sympatią do klasyki mają rację sądząc, że klasyka to nuda?

Styl klasyczny pozwala nam na wykreowanie wnętrza ponadczasowego i wysmakowanego, a wybór dodatków stanowi kropkę nad ?i? będącą zwieńczeniem wybranego przez nas motywu przewodniego, dającego albo wrażenie nowoczesności, albo właśnie wspomnianej starodawności.

sypialnia7

Pomieszczeniem, które często aranżujemy w stylu klasycznym jest sypialnia. Przerost formy nad treścią nie jest w tym przypadku niczym potrzebnym, stąd przywiązanie do minimalizmu, które daje poczucie relaksu, wypoczynku, odprężenia, regeneracji sił.

Bez wątpienia sypialnia to najbardziej osobista część domu. Kiedy przeładujemy ją kolorystką i różnością form nie będzie spełniać swojego założenia, dlatego aby nie przekraczać granic pomiędzy relaksem, a rozrywką wielu z nas decyduje się właśnie na urządzenie jej w stylu klasycznym.

Ideą stylu klasycznego jest wysoka jakość wykonania, porządne materiały i detale tworzące estetyczną całość oddającą poczucie harmonii, spokoju, równowagi i wyciszenia. Urządzając sypialnię właśnie w takim stylu powinniśmy postawić na konkretne produkty. Z pewnością nie będzie to ani bujany fotel, ani babcina wersalka.

sypialnia5

Jak zaaranżować sypialnię w stylu klasycznym?

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się przede wszystkim zagłówkiem, który sprawi, że sypialnia nabierze klimaty luksusu i nowoczesności. Zalicza się je do specyficznych łóżek z racji tego, że osadzone są na nóżkach, posiadają drewnianą skrzynię i na niej ułożony materac.

Oświetlenie sypialni w stylu klasycznym nie mogłoby obyć się bez żyrandola. Jak każde światło w sypialni, również i to odpowiada za nastrój danego wnętrza. W sypialni nie może być ono zbyt mocne. Najefektywniej z kolei na stolikach nocnych prezentują się lampki o tradycyjnych formach i z abażurem ze szkła lub tkaniny.

Jeżeli chodzi natomiast o materiały i dodatki warto klasycznemu wnętrzu nadać nieco kolorów ? złota, czerwieni, beżu, szarości. Warto również dobrać dodatki z marszczeniami, falbanami, frędzlami.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

3 thoughts on “Sypialnia w stylu klasycznym

  1. „Jeżeli chodzi natomiast o materiały i dodatki warto klasycznemu wnętrzu nadać nieco kolorów ? złota, czerwieni, beżu, szarości. Warto również dobrać dodatki z marszczeniami, falbanami, frędzlami.” Świetnie napisane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *