Sypialnia na antresoli

Antresole nie stanowią oddzielnej kondygnacji budynku, zatem aby wyglądały efektownie warto byłoby posiadać mieszkanie o wysokości co najmniej 4.4 metra ? a im wyższe, tym lepiej.

To, dla kogo przeznaczona będzie sypialnia na antresoli ? dla dzieci czy dorosłych uzależnione jest bezpośrednio od tego, jak wysokie są nasze wnętrza. Wykorzystanie antresoli w standardowej wysokości pomieszczenia (2.5 ? 2.8 m) również pozwoli uzyskać nam interesujący efekt ? oszczędzi miejsce i na tym samym metrażu zmieści dwa ?pomieszczenia?.

sypialnia2

Jak już wspomnieliśmy wysokość i wielkość sypialni na antresoli zależeć będzie od wysokości pomieszczenia, w którym chcielibyśmy ją urządzić. Nie powinna ona być zbyt niska, ponieważ utrudni nam to swobodne poruszanie się. Minimalna wysokość takiej antresoli to 1.2 ? 1.4 metra, ale wówczas musimy mieć na uwadze to, że antresola będzie spełniać funkcję wyłącznie sypialni. Jeżeli natomiast zbudujemy ją w pomieszczeniu o wysokości od 4 metrów, to nasze nowe pomieszczenie będzie ?pełnowartościowym?.

sypialnia3

Konstrukcja antresoli mającą spełniać funkcje sypialniane wykonana jest najczęściej z kantówek lub stalowych profili. Z kolei niskie antresole można przymocować do ścian bocznych pokoju. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku także szerokość pomieszczenia ? będzie wyznaczać sposób dostania się na antresolę. Jeżeli miejsca jest mało, to na antresolę wejdziemy wyłącznie po pionowej drabinie, ewentualnie ?kaczych schodach?. Jeżeli przestrzeń jest większa z pewnością zmieszczą się schody jednobiegowe.

sypialnia4

Równie ważną kwestią, co konstrukcja, jest podłoga. Musi być naprawdę wytrzymała, nie może uginać się pod ciężarem ciała.
W przypadku, kiedy belki konstrukcji rozmieszczone zostaną co 80 centymetrów, na podłogę sypialni antresoli wystarczą deski o grubości 3-4 centymetry lub płyty OSB|MFP o grubości 2.5 centymetra.
Natomiast w przypadku, kiedy odstępy między belkami są większe niż 80 centymetrów wykorzystać należy deski lub płyty podłogowe łączone na zasadzie wpust-wypust ? tworzą one wytrzymałą na ugięcia podłogę.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *