Styl industrialny

Rosnąca popularność loftów zainicjowała wzrost zainteresowania stylem industrialnym. Wbrew powszechnie panującej opinii styl ten wykorzystać można w w aranżacji mieszkania, a nie tylko loftu.
Co wyróżnia ten styl spośród pozostałych, królujących w naszych mieszkaniach? Przede wszystkim prostota, oszczędność formy i materiałów.

Mieszkanie czy dom, które urządzone zostały w koncepcji przemysłowej to wnętrze dość surowe, chłodne, a dominują w nim metal, szkło, cegła i beton. Styl industrialny sprawia, że wchodząc do mieszkania odnosimy wrażenie, jakby było ono nie do końca urządzane, można nawet powiedzieć, że miejscami niedbale zaaranżowane. To tylko złudzenia, ponieważ każdy detal został z precyzją zaplanowany.

W styl industrialny doskonale wkomponują się meble z europalet, drewniane skrzynki. Różne stalowe regały, krzesła, stoły podkręcą specyfikę takiego miejsca.

Kolory idealnie odzwierciedlające wnętrze industrialne to barwy neutralne, chłodne ? biel, odcienie szarości, beże, brązy, ceglana czerwień.
Wyjątkowość tej przestrzeni kreowana jest przez łączenie różnych materiałów budowlanych ? ścian gładkich z betonowymi lub odsłoniętą cegłą. Betonowa ściana a nawet podłoga podkreślą charakter mieszkania i nawet jeżeli nie będzie to loft, a zwykłe mieszkanie to efekt i klimat uzyskamy jak w pofabrycznym budynku.

W stylu industrialnym instalację elektryczną i elementy konstrukcyjne uwydatniamy i podkreślamy. Tak naprawdę ? im więcej rur, kabli i elementów konstrukcji będzie widocznych ? tym nasze wnętrze będzie się lepiej prezentować.
W koncepcję tej przestrzeni wpisuje się prostota, zatem wszelkie dodatki będą tutaj zbędne.
Oświetlenie natomiast również zamykamy w jak najbardziej minimalistycznej formie ? żarówkach na kablach, metalowych koszach, oświetleniu technicznym. Jeżeli metraż mieszkania czy loftu jest wystarczający możemy pokusić się o kominek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *