Wnętrza

Skandynawskie wnętrza

Urządzenie mieszkania w skandynawskim stylu jest od jakiegoś czasu niezwykle popularne w naszym kraju. Kochamy jasne, przejrzyste, funkcjonalne i klimatyczne wnętrza, które nie będą przeszkadzały nam w codziennym życiu zagracającymi elementami dekoracyjnymi.

Dzięki czterem elementom urządzimy lub zmienimy aktualny wystrój mieszkania na ten, który doskonale odda klimat rodem ze Skandynawii.

Drewno

Podłoga wykonana powinna zostać z drewna, które pozostawić możemy w naturalnej formie. Inne możliwości akcentowania drewnianej podłogi, to bielenie, malowanie białą farbą, lakierem lub olejem.

Meble z kolei również powinny harmonizować z podłogą – drewniane szafy i komody najpiękniej oddadzą klimat Skandynawii, kiedy pomalowane zostaną na biało bądź szaro.

httpmyscandinavianhome.blogspot.com-1-6

Oświetlenie

Tradycyjne firany zastępowane są roletami, w zamian za to poeksperymentować możemy z zasłonami – mocne, charakterystyczne kolory dodadzą klimatu wnętrzu. Motywem przewodnim klimatu skandynawskiego jest naturalność, również z kwestii oświetlenia, stąd więc rezygnacja z zasłaniających okno firan.

wnetrze-w-stylu-skandynawskim

Kolory

Jasne, naturalne, przejrzyste barwy takie, jak biele, szarości, brązy dominują w mieszkaniu, którego stylem przewodnim jest skandynawski. Grafity i brązy świetnie współgrają z delikatnością pozostałych kolorów i doskonale akcentują wnętrze.

images4

Dodatki

Len, wełna i bawełna to materiały, z których powinny zostać wykonane dodatki do naszego skandynawskiego wnętrza. Koce, poduszki, narzutki doskonale wkomponują swoją fakturą w biel i szarość drewna.

tekstylia-4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *