Schody – funkcjonalne i designerskie

Nie wszystko złoto, co się świeci i nie wszystko praktyczne, co designerskie? Z istnieniem tych teorii z pewnością większość z nas miała wątpliwą przyjemność się zapoznać. Nierzadko pragniemy zaaranżować w mieszkaniu mebel czy gadżet, który zupełnie niczemu nie służy oprócz temu, że jest. Jest i wygląda.
 
Zdecydowanie jednak na pierwszy plan w ponad połowie urządzonych mieszkań wysuwa się dbałość o powierzchnię. Dzisiaj pod lupę weźmiemy schody, które od dłuższego czasu nie stanowią pobocznego, drugoplanowego elementu, który spełnia funkcję wyłącznie użytkowe. Stały się one komponentem dekoracyjnym urządzanej przestrzeni.
 

???????????????????????????????????????????????????????

Ostatnimi czasy sporo uwagi przywiązujmy do rzeczy, które jeszcze kilka lat temu były nam obojętne. Wspominaliśmy w ostatnim artykule o panoramicznych oknach, dzisiaj chcielibyśmy poruszyć kwestię schodów. Trzeba przyznać, że niezwykle kreatywnie podchodzimy do aranżacji wnętrz ? stawiamy na detale przyciągające uwagę, a zarazem takie, które jesteśmy w stanie uzyskać niedużym kosztem.

 
schody6
 
Wygląd schodów z całą pewnością ma wpływ na piękno i harmonijność całej przestrzeni. Podczas decyzji o wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również rolą, jaką poza użytkowaniem będą pełnić. Jeżeli ulokowane zostaną na widoku, warto zastanowić się nad intrygującą kombinacją wykończeniową. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam na wertowanie spośród ogromu ofert, zatem wybór odpowiedniego materiału, kształtu i elementów towarzyszących, takich jak balustrady, nie będą wytyczać przed nami żadnych granic.
 
 
schody
 
Wspominając o kreatywności aranżacji wnętrz mieliśmy na myśli również omawiamy dzisiaj temat. Bardzo często schody zajmują naprawdę spory obszar domu czy mieszkania. Oprócz tego, że po prostu są, nie spełniają dodatkowych funkcji. Dlaczego? Bo nie pomyśleliśmy o tym, aby mogły one stać się zbiorem szuflad czy półek. Małe przestrzenie doskonale komponują się ze schodami krętymi ? nie zabierają one znaczącego w tym przypadku obszaru, a przy okazji przyciągają wzrok.
 
 W poniższej galerii jak zwykle macie możliwość zainspirowania się genialnymi i efektownymi pomysłami!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *