Oryginalne wnętrza

Aranżacja wnętrz to nie lada wyzwanie ? zwłaszcza jeżeli musimy poradzić sobie z nim w pojedynkę. Odpowiednio dobrane barwy, obeznanie w trendach, dobór dodatków, a w efekcie stworzenie idealnie komponującego się wnętrza wymaga gustu, smaku oraz inspiracji.
Jeżeli marzymy o oryginalnym wnętrzu warto zasięgnąć porad projektantów ? ich fachowa pomoc będzie nieoceniona.
Wydawać by się mogło, że większość z nas dąży do osiągnięcia idealnie perfekcyjnego wnętrza, urządzenia swojego domu czy mieszkania w myśl panujących aktualnie trendów ? skandynawskiego, industrialnego, minimalistycznego.
Warto jednak czasem łamać zasady, wybrać drogę pod prąd, przełamywać obowiązując standardy!

Monochromatyczne wnętrze? Nie musi być nudne!
Dawno nie mieliśmy okazji zobaczyć wnętrza od A do Z urządzonego w jednym kolorze ? z pewnością większość z nas uważa taką aranżację za krainę kiczu, ale odpowiednio dobrany kolor do rodzaju wnętrza + dodatki w kolorze ścian nie muszą być nudne i świadczyć o bezguściu. To prawdziwy przejaw dobrego smaku urządzić wnętrze w jednym kolorze tak, aby przyciągał uwagę i inspirował, a nie odstraszał.

Tradycja? Zerwij z nią!
W większości kuchni dominuje biel bądź drewno ? rzadko w tym pomieszczeniu stawiamy na kolor. Dlaczego? Ponieważ do tego, co neutralne łatwo dopasować dodatki. Krzykliwe kolory szafek kuchennych wymagałyby od nas zdecydowanej kreatywności. Konstruktywne, świeże spojrzenie nie należy do ulubionych cel Polaków. A szkoda, bo niekoniecznie musimy zmieniać całą kuchnię ? wystarczy pomalować fronty szafek na jaskrawy kolor, a całe wnętrze nabierze życia.

Dysharmonia wzorów? Może tworzyć idealną kompozycją
Wzory geometryczne, zwierzęce cętki, kwiatowe formy? Dlaczego nie połączyć by ich w jednym pomieszczeniu? W tej kwestii polecamy porady specjalistów ? aranżacja wykorzystująca różne szablony wymaga naprawdę specjalistycznego spojrzenia.

Kreatywne dodatki? Przyciągają uwagę!
Wazon z kwiatami, świece? Brzmi standardowo ? zamiast ograniczać się do ?bezpiecznych? dodatków postaw na coś inspirującego ? własnoręcznie wykonany obraz? A może ciekawa rzeźba? Takie dodatki nadają niepowtarzalnego charakteru wnętrzu.

Niepasujące do siebie? Mogą tworzyć imponującą całość
W 90% domów ulokowane w danych pomieszczeniach meble kupowane są w komplecie. Stół odpowiada kolorowi krzeseł, biurko koniecznie komponować musi się w meblami. A gdyby tak postawić na połączenia stołu z krzesłami różniącymi się nie tylko kolorem, ale i wzorem? To oryginalny akcent i perfekcjoniści na pewno nie odnajdą się w tego typu aranżu. Przeciwnie ci, którzy uwielbiają coś innego, o 180 stopni odwrotnego od standardu.

Sufit ? piąta ściana
Biały sufit to klasyk każdego wnętrza! Wbrew pozorom, kryje on w sobie ogromny potencjał, który warto wykorzystać. Może ozdobić go wyrazistym kolorem, wzorzystą tapetą lub ciekawym materiałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *