Ocet – na co dzień w domu porady

Świąteczne porządki- ojj tak czasem uprzykrzają ludzkie życie i przygotowania do tych magicznych dni. Podpowiadamy w jaki sposób można uniknąć stosowania wielu chemikalji i nie zatruwać sobie domu na Święta. Ocet płyn obecny w wielu domach lecz nie doceniany a jakże przydatny!  I to nie tylko podczas czyszczenia.

ocet

Detergenty są pełne substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla Ciebie, dzieci, ale także zwierzęta domowe. Co więcej, są one dość drogie, a na pewno kiedykolwiek kupił coś, czego nie czyste, buff i nawet zapach.

Nie wyrzucaj pieniędzy na środki, które nie działają. Dowiedz się wolą używać starego dobrego octu, matkę wszystkich detergentów. To jest tanie i skuteczne. Bądź miły dla swojego domu i do natury.

  •  Zwiędnięte warzywa i ocet

Pierwszy przykład pokazuje tylko niezwykle szerokim zastosowaniu octu.

Odrzucanie zwiędłe warzywa z lodówki? Moczyć w zimnej wodzie, z domieszką i 1-2 łyżki octu. Swieżość zostanie odnowiona!

  •      Gdy ręcznik „pachnie”

ocet3

To jest doświadczane przez każdego. Wytrzeć do czyszczenia wyprać ręcznik, ale gdy pochłania wilgoć, jej przyjemny zapach zniknął.

Namoczyć ręcznik na noc w kąpieli wodnej z pół szklanki octu, a następnie umyć.

  •      Odświeżacz powietrza

I nadal używać odświeżaczy powietrza chemicznego? A ja naprawdę chcę wdychać substancji chemicznych? Zrób swój własny strumień.

Wymieszać 1 łyżeczkę sody oczyszczonej, 1 łyżkę octu i 1hrnek wody. W każdej chwili łatwo bełkotek używać.

Więcej wskazówek na temat odświeżaczy powietrza niechemicznych.

  •      Czyszczenie okien

ocet2

Większość spreje chemiczne szkło ma charakterystyczny zapach, że podczas mycia okien może być irytujące. Ale wyobraź sobie, że jesteś dość irytujące, jak i wewnątrz ciała.

Dobrze funkcjonujące bez agresywnego czyszczenia można wytworzyć przez zmieszanie 3/2 szklanki octu na litr ciepłej wody. W ekstremalnych zabrudzeń, dodać łyżeczkę soli.

  •      Mięso jak Michelin

Na mięso przetargu, który topi się na języku, pomaga kilka kropli octu. Wystarczy dodać je do marynaty. Dla jeszcze większego efektu pozwalają mięso marynowane dwa dni.

  •      Mycie białe ubrania

Aby utrzymać świeci usługi bieli, nie trzeba drogiego chemię. W ciągu ostatniego płukania, dodać pół szklanki octu.Bielizna także usuwa pyłki oraz nie przykleja się przędzę i różne irytujące włosy. Przekonaj się, jak wielkie Twoje ubrania będą wyglądać.

  •      Jak polerować skórę

Skórzane buty, kurtki, torebki lub meble wytrzeć szmatką nasączoną ciepłym octem. Odnowy blask i świeży kolor to efekt jaki uzyskamy. Ten sam efekt ma ocet na plastiku.

Ocet i polski samochód. Ponownie, dodać kilka kropli w wiadrze z wodą i umyć łatwo.

  •      Doświadczenie

pies

Ocet ma nieskończenie wiele zastosowań. Od gotowania, sprzątania po dbanie o swoje rzeczy. Jego stosowanie jest bezpieczne, przyjazne dla środowiska, tanie i naprawdę działa. Obawiając się, nawet nie typowy zapach kwasu. W stężonych roztworów szybko wyparować i kilka kropli naprawdę czuje. Będziesz mile zaskoczony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *