O czym należy pamiętać urządzając jadalnię?

3
Urządzenie jadalni pozostawiamy zazwyczaj na końcu ? koncentrując się w pierwszej kolejności na aranżacji salonu i kuchni.
Nasze artykuły są tylko sugestiami ? to, jak zaaranżujesz swoje wnętrze musi iść w parze z Twoim gustem. Warto jednak zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami.
1. Kolory ścian
Coraz popularniejszą tendencją w malowaniu ścian jadalni jest malowanie ich na wyraziste kolory ? grafit, granat, butelkowa zieleń. Przy wieczornym oświetleniu jadali ciemne kolory ścian zdają się znikać w przestrzeni i sprawiają, że staje się ono optycznie większe i stanowczo intrygujące. Jasna kolorysta jadalni domagać się będzie wyszukanych, wzorzystych dodatków.
2. Podłoga
Podłoga zawsze narażona jest na wiele prób wytrzymałościowych ? przesuwanie krzeseł, chodzenie, upadki talerzy, rozlane napoje? W jadalni sprawdzi się ponadczasowy, klasyczny drewniany parkiet ? zabezpieczony lakierem. Taka podłoga będzie odporna na opisane powyżej przypadki. Równie trwałym rozwiązaniem podłogowym są wylewki epoksydowe i podłogi betonowe.

1
3. Oświetlenie
Bezsprzecznie znajdować się ono musi nad stołem. W zależności od naszego gustu i klimatu wnętrza wybrać możemy jedną lampę, która scentralizuje światło na blat stołu lub podłużny panel sufitowy wyposażony w liczne punkty oświetlenia LED ? to rozwiązanie zapewni równomiernie rozproszone światło i rozświetli cała przestrzeń w jadalni.
4. Okna
Okna zapewniają dopływ światła dziennego, które pięknie zbuduje przestrzeń w jadalni. Zamontowane zasłony i firany mogą optycznie podwyższyć przestrzeń jadalni ? aby osiągnąć taki efekt karnisz należy zamontować przy styku ściany z sufitem. Z kolei zawieszenie zasłon z grubszego materiału pochłonie dźwięki. Z racji tego, że w jadalni nie stosuje się tapicerowanych mebli możemy odnosić wrażenie, że wyostrza się w niej dźwięk. Dzięki zasłonom pomieszczenie stanie się bardziej subtelne i przytulne.
5. Stół
Jest najważniejszym meblem w pomieszczeniu. Jeżeli często gościmy rodzinę i znajomych warto wybrać stół okrągły lub owalny. Najczęściej wybieranymi stołami są drewniane ? nie tylko ze względu na trwałość i solidność, ale dlatego, że tłumią ruch na stole, np. odstawianie naczyń.

2
6. Krzesła
Ich wybór również nie powinien być przypadkowy. Krzesła są nośnikami stylu. W nowoczesnych mieszkaniach stosuje się popularne ostatnio rozwiązanie, czyli wybór różnorodnych krzeseł. Dlaczego? Każdy z odwiedzających nas gości może wybrać rodzaj krzesła na którym najlepiej będzie mu się siedzieć. Często stosując monochromatyczne rozwiązanie odnośnie wnętrza, warto wybrać jeden dodatek, który będzie tym charakterystycznym. Dlaczego więc miałoby to nie być krzesło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *