Nijakie wnętrze?! Zastosuj się do naszych rad!

Nudne i nijakie pomieszczenia w dobie inspirującego minimalizm to mogłoby się wydawać przeszłość. Wielu z nas wciąż jednak nie potrafi zaaranżować swojego wnętrza w żadnym przewodnim stylu. Pomimo poradników, przykładów publikowanych w Internecie efekt końcowy wielu pomieszczeń jest po prostu nijaki, nie mówiąc już o takich, które stają się zbiorowiskiem wszystkich bibelotów ? nie ma nic gorszego, niż zagracony dom!
Jeżeli widzisz, że Twój pokój niczym się nie wyróżnia przeczytaj nasze porady i zobacz, co zrobić, aby pomieszczenie zaczęło żyć.
1. Inspirujący mebel

sofy
Zwykłe, proste meble są? po prostu zwykłe i proste. Zazwyczaj dodanie do pokoju jednego, przykuwającego uwagę mebla wystarczy, aby ożywić wnętrze naszych czterech ścian. Czerwona sofa, biała komoda?
2. Antyki?
Niekoniecznie zagracają ? starannie wykonana toaletka, sekretarzyk ? wyobrażasz już sobie jak pęknie komponują się z pozostałymi meblami?
3. Obrazy
Każde wnętrze nabierze nowego wymiaru, jeżeli zyska jakiś kawałek historii. Powieś kolaż ze zdjęciami najbliższych Ci osób. Również obrazy dostępne w sklepie, przedstawiające wiele motywów nadadzą charakteru pomieszczeniu.
4. Rośliny
One z pewnością uratują  nawet najnudniejsze wnętrze. Dodadzą wdzięku oraz naturalności.
5. Oświetlenie

lampy
Zadziałaj kilkoma formami oświetlenia. Lampa sufitowa nie da ciekawego efektu. Zainwestuj dodatkowo w lampę stojącą, kinkiety (pod warunkiem, że Twoje zmieniane pomieszczenie jest w miarę duże).
6. Hobby
Jeżeli czymś się interesujesz i dysponujesz kolekcją, np. kostek do gitar, stwórz z nich motyw przewodni Twojego wnętrza.
7. Zmiana stylu
Nudny pokój najlepiej zaaranżować na nowo. Wybierz jeden główny styl i dokonaj zmian swojego dotychczasowego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *