Mniej znaczy więcej ? skandynawska biel

Czy możliwym jest, aby mieszkanie w aranżacji skandynawskiej prezentowało się nowocześnie, przy równoczesnym zachowaniu kompromisu pomiędzy estetyką i funkcjonalnością?
Kochamy białe wnętrza i zdaje się, że Wy również ? ale jeżeli wahacie się nad podjęciem decyzji odnośnie urządzenia mieszkania w przeważającej mierze w bieli, to dodamy Wam dzisiaj odwagi ? nie tylko słownej, ale przede wszystkim wizualnej.

Biel to najbardziej uniwersalny kolor, jaki moglibyśmy sobie wyobrazić. Co zyskujemy wykorzystując tę barwę w mieszkaniu?
1. Optyczne powiększenie przestrzeni.
2. Rozjaśnienie wnętrza ? dzięki odbijaniu światła, każde pomieszczenia wyda się większe.
3. Wrażenie świeżości, czystości i przejrzystości.
4. Uniwersalność ? wkomponowanie każdej dodatkowej barwy, bo białej podstawy nie będzie stanowić problemu.

 

biale_wnetrza11

Moda na białe wnętrza nie przemija. Główną zaletą białego wystroju jest elegancki i ponadczasowy wygląd. Białe wnętrza nawiązują nie tylko do stylu skandynawskiego, ale i  klasycznego, nowoczesnego, rustykalnego.
Jeżeli zależy nam na uzyskaniu przytulnego wnętrza z bielą w roli głównej warto połączyć ze sobą różne jej odcienie oraz różne faktury. Atutem białych wnętrz jest możliwość ich błyskawicznej modyfikacji ? jesienią dodajmy nieco pasteli, latem ? soczystych barw.

 

jesien19

Nie da się ukryć, że biel wnętrza doskonale komponuje się z drewnem. Niezależnie od tego jaki wariant wybierzemy ? parkiet, panele, deski na podłodze, drewno na blatach kuchennych czy frontach szafek, czy drewniane meble, w białym wnętrzu zadziałają in plus na nasze zmysły ? spowodują wyciszenie i sprawią, że relaks w takim miejscu osiągnie maksymalny pułap.

Wielu z nas drży na myśl o zaaranżowaniu wnętrz w biel, ponieważ nie wiąże się to z funkcjonalnością ? osiadający kurz, pył, niefortunnie odłożona filiżanka, upadający owoc? Zamiast bieli, wielka plama! Uważamy, że i w tej kwestii istnieje wiele rozwiązań, która pozwolą nam się cieszyć nieskazitelnymi białym wnętrzami przez cały okres. Malowanie ścian ścieralnymi farbami, układanie podłokietników na meble, obrusów, które nie wchłaniają pigmentów?

 

biale_wnetrza3

Biel to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie do końca umieją określić swój gust ? białe doskonale łączy różne formy, kształty i wielkości. Dzięki możliwości niekończących się dopasować dodatków to biel zda egzamin w każdym pomieszczeniu.

Jeżeli rozmyślacie nad zaadaptowaniem stylu, którego podstawą jest biel ? w galerii znajdziecie mnóstwo inspiracji, które chętnie wykorzystywane są w niemal każdym domu.

Macie już pomysł jak wprowadzić biel do swoich mieszkań? Jeżeli nie, zapraszamy do przejrzenia naszej galerii – z pewnością coś wpadnie Wam w oko.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *