Lato w ogrodzie

Pomimo tego, że tegorocznemu kwietniowi zdecydowanie bliżej do jesieni niż wiosny i raczej nie nacieszyliśmy się promykami ciepłego słońca, nie możemy zapominać, że maj tuż tuż i wtedy to z całą pewnością naszym ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu stanie się ogród a nie nawet najbardziej stylowo urządzony dom.

Dlatego też dzisiaj postanowiliśmy zweryfikować leżaki i łóżka ogrodowe – w końcu to od komfortu i wygody zależeć będzie skala naszego wypoczynku.

latowogrodzie7

Oczywiście leżaki i łóżka o których mowa przeznaczone są bardziej do przydomowych, dużych ogródków aniżeli mało funkcjonalnych balkonów w blokach czy wieżowcach, ale już nie raz mieliśmy okazję przeglądać kreatywnie zaaranżowane małe przestrzenie więc zamiast narzekać, wystarczy sięgnąć do wirtualnej skarbnicy wiedzy.

Wróćmy jednak do głównego wątku czyli naszych leżaków i łóżek. Oczywiście największą i nieustanną popularnością cieszą się tradycyjne składane leżaki, które wiodą prym zarówno w ogródkach jak i na plaży. Skąd przywiązanie do tej formy? Być może dlatego, że w świadomości wielu z nas to ten rodzaj ogrodowego wyposażenia kojarzy nam się z relaksem… Trudno ocenić, może jest to jednak forma pewnego rodzaju przywiązania? W każdym razie – do wyboru mamy leżaki metalowe lub drewniane. I tutaj znów najczęściej wybieramy te drugie. Układamy na nich miękkie piankowe poduszki i niczego więcej do szczęścia nie potrzebujemy. Z kolei metalowy wariant zaczyna wchodzić do łask, ponieważ nie wymaga żadnych dodatkowych elementów, tzn. nie musimy inwestować w poduchy, materace, koce aby móc wygodnie odpoczywać.

latowogrodzie13

Podczas zakupów tego rodzaju mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria w postaci kółek umożliwiających przesuwanie mebli.

To tyle o standardzie – przejdźmy do rozwiązań, nazwijmy to, bardziej nowatorskich. Przede wszystkim do kategorii tej zaliczymy leżaki podwieszane, które zamocować musimy na specjalnie przygotowanej w tym celu konstrukcji. Taki leżak możemy wyposażyć w daszek chroniący przed upalnym słońcem. Warto też nadmienić, że ta forma leżaka nie nadje się do przemieszczania, ponieważ, jak wspomnieliśmy, wymaga stalowej konstrukcji, która będzie problematyczną do transportowania, nawet po ogródku. Kolejna nowoczesna forma leżaków to te wykonane z tworzywa sztucznego. Charakteryzują się ciekawymi i opływowymi kształtami, dlatego często spotkamy je w ogrodach domów nowoczesnych. Od około dwóch sezonów wielu z nas rozkochuje się w meblach ogrodowych wykonanych z wikliny. Trzeba przyznać, że wyglądają przepięknie, a ponadto są bardzo wygodne. Należy jednak pamiętać, że tak jak drewniana odmiana wymagają materaca lub poduch.

latowogrodzie2

Oprócz pojedynczych form naszych leżaków możemy postawić na dość obszerne łóżka ogrodowe, które zdadzą egzamin u dużej rodziny, a także u osób otwartych na gości. Rozkładana konstrukcja łóżek ogrodowych sprawdza się zarówno przy okazji relaksu i odpoczynku, a także wtedy, kiedy organizujemy imprezę plenerowo-ogrodową.

Zaletą łóżek ogrodowych jest to, że dostępne są w wielu wariantach form i kolorów, dlatego każda rodzina znajdzie opcję dla siebie.

Szeroki wachlarz ofert sklepów ogrodniczych i meblowych, a także osób trudniących się wykonywaniem tego rodzaju mebli na zamówienie sprawia, że każdą wolną letnią chwilę chcemy spędzać w ogrodzie.

Jak zwykle galeria zdjęć nie pozostaje obojętna na nasze odczucia – też marzycie o upalnym lecie i błogim relaksie? 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

6 thoughts on “Lato w ogrodzie

    1. Łóżka to chyba tegoroczny faworyt :-). Oby pogoda dopisała w tym roku i w ogródkowym zaciszu można zorganizować namiastkę ciepłych krajów! 🙂

    1. To fakt, a nawet gdyby się zmieścił to zajmowałby pewnie 99.9% całej powierzchni balkonu :-(. Pozostają znajomi z własnym ogrodem – na pewno są tacy w zanadrzu! 🙂

  1. Oj tak marzy mi się lato ! Choć już teraz można poleżeć na balkonie 🙂 No może dziś mnie on nie przyciąga, ale były już takie dni kiedy miałam ogromną chęć poleniuchować, poleżeć popatrzeć na biegnące chmury! Ostatnio udało mi się kupić krzesło do odnowienia na balkon, ale obecnie nie mam czasu go remontować, bo trwa remont mieszkania! 🙂

    1. W letnie dni miejsce odpoczynku ma drugorzędne znaczenie :-). Na szczęście ludzka natura lgnie do promyków słońca i tak, jak Pani wspomniała – nawet balkon to doskonałe miejsce to błogiego nicnierobienia :-).
      PS Życzymy szybkiego i sprawnego przebiegu remontu mieszkania – w końcu nadchodzi najpiękniejsza pora roku :-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *