Kolory wiosny w Twoim domu

Kalendarzowa wiosna zagościła u nas wczoraj. Ciekawostką jest, że do 2047 roku wiosnę witać będziemy właśnie 20 dnia marca. Choć dotychczas była to ruchoma data aktualnie możemy zanotować, że przez najbliższych 30 lat ta pora roku przywędruje do nas o stałej porze.

Nie mamy pewności czy tylko my nie odczuliśmy prawdziwego powiewu wiosny, ale pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza. Zamiast wkradających się przez okno promyków słońca zaobserwować można kłębiące się ciemne chmury.

Aby nie ulec depresyjnemu, bardziej jesiennemu nastrojowi, przychodzimy do Was z garścią wiosennych inspiracji, jak zwykle tych przeznaczonych dla domu.

Wiosna to czas, kiedy niemal cała paleta barw budzi się do życia i poniekąd w taki sam sposób powinniśmy zaaranżować swój dom. Nawet pojedynczy detal w postaci różnokolorowych tulipanów sprawia, że szary i ponury dzień nabiera innego wymiaru. Poza kwiatami, które niewątpliwie tą porą roku królują możemy wybierać spośród przepięknie wykonanych dodatków, a nawet możemy pokusić się o ich własnoręczną realizację.

wiosna8

Co zatem odmieni nasz dom?

Jak zwykle zachęcamy do sięgnięcia po niedrogie dodatki, takie jak na przykład poduszki. Kilka z nich w intensywnych kolorach lub z ożywczym printem z całą pewnością nadadzą nowego wymiaru naszemu wnętrzu. Większość z nas przed Świętami Wielkiej Nocy zabiera się za generalne porządki. To doskonały czas, aby zmienić aranż wnętrz. Sięgnij po schowane w szafie zasłony na te w kolorze, na stół załóż świeży obrus i nie zapomnij o detalach w postaci serwetek i oczywiście świeżych kwiatów.

Warto również zmienić pościel na taką, która barwą nawiązuje do wiosny ? nic nie pozwala zasnąć tak szybko jak poczucie, że znajdujemy się na świeżym powietrzu.

wiosna5

Jeżeli lubimy stanowcze zmiany możemy pokusić się o małe malowanie. Może to być metamorfoza jednej ze ścian ? przeprowadzimy ją używając zielonego, żółtego, fioletowego koloru farby. Wystarczy pomalować jedną ze ścian, aby wnętrze zyskało świeżości. Dla osób bardziej powściągliwych polecamy skorzystanie z alternatywnej opcji, na przykład stempli czy szablonów, które po nadejściu kolejnej pory roku można szybko zdjąć i zmienić.

Niewątpliwym atutem wiosny są kwiaty i tak naprawdę każda ich ilość jest mile widziana. Warto, zwłaszcza na tym etapie, sięgnąć po kiełki i rzeżuchę, które już w najbliższy weekend znajdą swoich miłośników na świątecznym stole. Wspominaliśmy również o tulipanach, ale nie zapominajmy o roślinach cebulowych, które świetnie zaprezentują się na parapecie. Ciekawą dekoracją są także cienkie gałązki, które również w domowym zaciszu rozwiną przepiękne kwiaty.

wieniec

Pamiętajmy o wiosennym wieńcu na drzwi. W poprzednim artykule wspominaliśmy o wersji wielkanocnej, ale warto zajrzeć do artykułu, aby zaczerpnąć nieco inspiracji.

Zapewne u większości z Was wiosna małymi kroczkami wkrada się do wnętrz. Podzielcie się swoimi pomysłami na zaaranżowanie kolorów w domu.

Zapraszamy do galerii! 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *