Kalendarz adwentowy, czyli? Święta tuż, tuż

Sięgając pamięcią do czasów dzieciństwa o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia nie informowały nas reklamy, czy stojące przed centrami handlowymi, nomen omen z pewnością nie tak, jak teraz ? w listopadzie, kilkumetrowe choinki, a właśnie otrzymywany kalendarz adwentowy?

kalendarz_adwentowy3

Każdy mały łasuch, jak zaczarowany czekał na kolejny dzień, aby zajrzeć do malutkiej krateczki zawierającej coś słodkiego. Zastanawialiście się kiedykolwiek jak udało Wam się powstrzymać przed zjedzeniem wszystkich czekoladek naraz? Osobiście doszłam do wniosku, że to efekt magii świąt (innej możliwości nie widzę :-)).

kalendarz_adwentowy2

Kalendarze adwentowe dostępne są od początku tego miesiąca w dosłownie każdym markecie. Z przykrością trzeba też stwierdzić, że większość z nich w ogóle nie odnosi się do Bożego Narodzenia, a do uwielbianych przez najmłodszych bajek. W ten sposób zatraca się nie tylko wyjątkowa świąteczna otoczka, ale również tradycja.

kalendarz_adwentowy6

Chcielibyśmy zachęcić Was do samodzielnego wykonania kalendarza. Z racji tego, że przygotowanie jest banalnie proste i nawet osoby, które na co dzień nie radzą sobie z manualnymi pracami dadzą sobie radę.

Który z pomysłów znajdujących się w galerii spodobał Wam się najbardziej?

PS Pamiętajcie, że Wasze maluchy niekoniecznie muszą znaleźć w kalendarzu słodkości ;-).

Zapisz

Zapisz

1 thought on “Kalendarz adwentowy, czyli? Święta tuż, tuż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *