Jesienne dekoracje na okno

Dekoracja okna i parapetu to jedna z wielu możliwości zaakcentowania w wnętrzu zmiany pory roku.
Jakie kolory sprawdzą się w tego rodzaju aranżacji? Czego powinniśmy użyć, aby w naszym domu zagościła jesień?

Jesień jest jedyną porą roku, która według nas zachwyca swoją zmiennością i wielobarwnością. Warto więc zaczerpnąć nieco z klimatu jesieni i spróbować przenieść go do domu. Jednym z takich sposobów zaakcentowania zmieniających się pór roku jest dekoracja okna i parapetu. Jesienny aranżacja nie musi ograniczać się do wyłącznie do zmiany firanek, zasłon czy sposobu zmiany ich upięcia ? warto postawić na dekorację parapetu kwiatami i owocami.

Jesienne dekoracje doskonale wpiszą się w każde wnętrze ? zarówno w salonie jak i kuchni, a także sypialni i pokoju dziecięcym. Do aranżacji okna warto wykorzystać to, co znajduje się nieopodal domu, czyli ? orzechy włoskie, kasztany, owoce dyni, jarzębina, wrzosy. Widać więc, że ciekawą kompozycję parapetu wykonać można niewielkim kosztem ? dodając do naszych elementów natury świecie klimat z pewnością będzie niepowtarzalny.
Z jarzębiny i kasztanów wykonać możemy także łańcuszki, które doczepione do karnisza stworzą nostalgiczną i intrygującą dekorację okna. Łańcuszki wykonane z jarzębiny przepięknie wyglądają wówczas, kiedy opleciemy nimi świece czy też szklane wazony. Ułożone w ten sposób na parapecie z pewnością nie umkną niczyjej uwadze.
Do dekoracji przydadzą się też liście, które w okresie jesiennym czarują swoją różnorodnością barw. Ułożone wewnątrz szklanego wazonu liście stanowić będą ciekawy detal wykończenia i równocześnie dekorację parapetu.

Chcąc zaczerpnąć jesieni możemy postawić na dekorację wyłącznie z zasłon. Odcienie pomarańczowego, wrzosowego, żółtego, bordowego, zielonego i wszelkiego rodzaju beży, brązów i w nieznacznym stopniu szarości. Ulubione kolory komponować możemy dowolnie ze złotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *