Jak wyczyścić żelazko?

Często na ostatnią chwilę odkładamy prasowanie ? zazwyczaj, kiedy jesteśmy już spóźnieni na umówione spotkanie, przypominamy sobie jeszcze, że ubranie jest wymięte? Włączamy żelazko, aby się nagrzało, robimy w międzyczasie miliard innych rzeczy, przypominamy sobie o żelazku ? przykładamy je do ubrania i? wypalamy dziurę w ulubionej bluzce.
Mamy więc dwa problemy ? bluzkę, której już z pewnością nie uratujemy i brudne żelazko, które wymaga czyszczenia.

zelazko

Dzisiaj przedstawimy kilka porad, które pomogą w efektywnym wyczyszczeniu urządzenia, aby nadawało się do ponownego użycia.
– OCET: nagrzewamy żelazko i odłączamy od prądu, następnie szmatką nasączoną octem przemywamy taflę urządzenia. Jeżeli zabrudzenie jest solidne, wówczas ocet mieszamy z sodą oczyszczoną*, a następnie postępujemy jak powyżej.
– OCET + SÓL + WODA: w proporcji 1:1 łączymy ocet z solą ? roztwór zagotowujemy. Nim zacznie wrzeć moczymy w nim szmatkę i rozpoczynamy czyszczenie żelazka. Po usunięciu zabrudzenia żelazko przecieramy wodą.

z

– SÓL + GAZETA: na gazetę rozsypujemy sól ? następnie przykładamy do niej żelazko i prasujemy, dopóki zabrudzenie nie zniknie.
– PATYCZKI KOSMETYCZNE + SÓL: patyczkami namoczonymi w occie wyczyścimy upusty pary.
– WODA + OCET: mieszanką wody z octem (w proporcji 1:1) wyczyścimy zbiornik na wodę. Roztwór wlewamy do żelazka i włączamy je, aby substancja wyparowała. Czynność tę powtarzamy, przy użyciu samej wody.

*Nigdy nie czyść żelazka teflonowego sodą oczyszczoną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *