Jak usunąć zbrudzenia z białych butów?

z

Zakup nowej rzeczy – niezależnie od tego, czy jest to wymarzony gadżet czy kolejna para szpilek do kolekcji – zawsze poprawia humor. Niestety bardzo często okazuje się, że to co wygląda naprawdę gustownie i jeszcze kilka dni po zakupie cieszyło nas swoim widokiem jest problematyczne w użytkowaniu i praniu/czyszczeniu.

Niewątpliwie do tak uciążliwych części garderoby należą buty – zwłaszcza te w kolorze białym.

Najczęściej jest to obuwie sportowe, które z pewnością zakładamy co najmniej 3 razy w tygodniu. Jak więc zadbać o to, aby nasze buty zawsze wyglądały perfekcyjnie? Nawet wtedy, kiedy idziemy tylko pobiegać?

cl

Z pomocą, jak w większości przypadków, przychodzą naturalne metody – cytryna i limonka. 2 łyżki soku któregoś z cytrusów wymieszaj ze szklanką wody. Tak przygotowany płyn idealnie wyczyści nasze biały buty, a przy okazji na pewno ich nie zniszczy! Soda oczyszczona – przydatna chyba w każdej możliwej dziedzinie życia – wykonaj pastę łącząc w proporcji 1:1 wodę z sodą. Do czyszczenia butów przygotowaną pastą możesz użyć szczoteczki lub ściereczki. Ocet – pogromca plam na butach zamszowych oraz skórzanych (nie nadaje się do czyszczenia butów z tkaniny, ponieważ ocet wsiąknie w materiał, a jak wiadomo zapach tego produktu nie należy do najprzyjemniejszych). Łyżkę octu nanieś na szmatkę i rozpocznij czyszczenie butów.

Nie bez znaczenia w kwestii czyszczenia butów jest fakt, że powinniśmy o nie dbać za każdym razem, kiedy je założyliśmy. Widząc zabrudzenie – musimy je usunąć od razu, w przeciwnym wypadku pozostawione plamy i zabrudzenia będą trudne do usunięcia.

A co z butami z materiału? Jak pozbyć się zanieczyszczeń z trampek, tenisówek oraz innych butów wykonanych z tkanin? W tym przypadku również sprawdzą się naturalne produkty – cytrusy i soda oczyszczona. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt użyj szczoteczki do zębów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *