Jak usunąć plamy z kawy i herbaty?

To chyba jedne z najczęściej dręczących nas plam. Kawę i herbatę spożywamy codziennie ? w mniejszych bądź większych ilościach, narażamy więc swój śnieżnobiały obrus, ubrania i dywan na zabrudzenia. Z filiżanką czy kubkiem tak to już jest, że wystarczy chwila nieuwagi i? nieszczęście gotowe.

kawa

Jeżeli obrus został poplamiony ? działajmy od razu! Im szybciej zabierzemy się za usunięcie plam, tym większe szanse na uratowanie naszego obrusu.

Od razu zaznaczam, że nie polecam stosowania środków chemicznych, które wybielają plamy. Bardzo często wraz z plamą wyzbywamy się koloru! Często także chcąc zobaczyć szybkie efekty, suszymy wybielone rzeczy na słońcu, a wtedy materiał zżółknie.

Najlepszym sposobem na pozbycie się plam, będzie zastosowanie naturalnych produktów, które z pewnością poradzą sobie z naszą plamą.

1. Użyj soku z cytryny ? polej plamę sokiem z cytryny, następnie spłucz letnią wodą (to metoda zalecana do świeżych plam).

2. Wrząca woda + mydło ? obrus zalej wrzącą wodą, a następnie zapierz w wodzie z mydłem.

3. Szare mydło ? wyszoruj plamę szarym mydłem, a następnie spłucz wodą.

4. Ocet + woda ? zastosuj roztwór łyżeczki octu wymieszanej z litrem lodowatej wody ? plamę pocieramy, aż zniknie.

5. Woda + soda oczyszczona ? przygotowujemy roztwór 3 łyżek wody z łyżką sody oczyszczonej. Pastę kładziemy na plamę, a następnie ścieramy (kiedy plama jest stara, będzie trudniejsza do usunięcia, wówczas proces ten możemy powtórzyć).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *