Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Małe jest piękne! Z powiedzeniem tym nie zawsze możemy się zgodzić.
Jeżeli masz małe mieszkanie, a marzysz o przestrzennym lofcie ? nie będziemy przekonywać Cię, że małe jest piękne. Nie oznacza to jednak, że zupełnie nieporadne, niepraktyczne i niewarte zamieszkania.
Nie takim problemom ludzie stawiali czoła! Dzisiaj podpowiemy Ci jak sprawić, aby mieszkanie było większe, oczywiście optycznie.

Stosując się do zebranych przez nas sześciu najważniejszych zasad zaaranżujesz przepiękne, niewielkie metrażem, ale wielkie designem wnętrze.
lustro
1. Zainwestuj w lustra
Magia pomieszczenia w pomieszczeniu. Dzięki zabiegowi wykorzystaniu lustra powiększysz optycznie swoje wnętrze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamocowanie go w miejscu odbijającym wejście do pokoju. Odbicie całego pomieszczenia w zwierciadle sprawi, że będzie ono wydawało się dwa ray większe.

wnetrze1
2. Ściany i sufit w odpowiednim kolorze
Małe powierzchnie kochają jasne, pastelowe barwy. Przejrzyste kolory sprawdzają się jako ekrany słoneczne, które odbijają światło ? w ten sposób powiększają i rozświetlają pokój.

Pomimo tego, że malowanie ścian i sufitu tą samą barwą nie jest praktykowane ? zabieg ten również działa in plus w małych wnętrzach. Jeżeli ten sposób Cię nie przekonuje i wolisz zostać przy śnieżnobiałym suficie ? nie zapominaj o zostawieniu między ścianą a sufitem miejsca na biały pasek, który również powiększy pomieszczenie.

szafa2
3. Funkcjonalne meble
Małe przestrzenie musimy urządzać z głową. Wchodząc do sklepu meblowego najchętniej zakupilibyśmy wszystko, co wpadnie nam w oko, jednak przy niewielkich powierzchniach liczy się każdy centymetr metrażu. Pamiętaj, że doskonałym pomysłem będzie zamontowanie zabudowanej szafy na wymiar. Zmieścisz w niej wszystkie ubrania, obuwie, sprzęt sportowy. W pomieszczeniach takich, jak kuchnia czy łazienka możesz zagospodarować przestrzeń pod sufitem.

podloga
4. Rezygnacja z dywanu
Ukrycie podłogi pod dywanem zabierze pomieszczeniu lekkość i przejrzystość. Najlepiej będzie pozostawić ją saute i zdecydować się na jej jasny kolor.

halogeny
5. Oświetlenie
Oświetlenie to jedna z najważniejszych kwestii, nie tylko w sytuacji, kiedy urządzamy małą powierzchnię. Aby niewielkie wnętrze zostało dobrze oświetlone możemy wykorzystać niewielkie światła halogenowe rozproszone po całym mieszkaniu. Wyglądają elegancko i nowocześnie, a przy okazji perfekcyjnie oświetlają pomieszczenie.

fototapeta2
6. Fototapeta
Wykorzystanie fototapety 3D sprawi, że pomieszczenie nabierze głębi. Wydawać nam się będzie, że ściana nie ma swojego końca! A co za tym idzie ? przestrzeń zyska dodatkową powierzchnię.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *