Imitacja fabryki w domu, czyli o stylu loftowym

Styl loftowy kojarzy nam się zapewne z wielką przestrzenią i niezwykle surowym wnętrzem. I o to tutaj chodzi. To niezwykle ekstrawagancko urządzone miejsce, oddające niesamowity klimat.

loft

Zapewne nie każdy czułby się odpowiednio w takim mieszkaniu – a już z pewnością nie osoby, które nalezą do grona wiecznych zmarzluchów. Aby urządzić wnętrze w takim stylu nieodzownym elementem potrzebnym do jego realizacji będzie otwarta przestrzeń. Niech nie przeraża nas wizja wyburzenia ściany, uwierzcie – efekt końcowy wynagrodzi wszystko.

loft2

Na podłogę położyć możemy parkiet przemysłowy, żywicę epoksydową lub po prostu zwykłą, betonową wylewkę (oczywiście odpowiednio zabezpieczoną).

Ściany – najlepiej będzie, jeżeli pozostawimy je na etapie cegły lub ewentualnie pokryjemy je betonem. Zawisnąć mogą na niej różnego rodzaju dodatki i meble wykonane z europalet.

Elementarnym aspektem loftowego wnętrza są widoczne instalacje (tak, jak na poniższym zdjęciu) hydrauliczne, elektryczne.

loft3

Do wykończenia posłużyć mogą akcesoria w stylu klasycznym i glamour. Zasada „monochromatyczna baza + dodatki” powinna przyświecać każdemu, kto pragnie urządzić swoje wnętrze w loftowym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *