Halloween party – dodatki

Upiorny klimat niczym z rodziny Adamsów przeradza się poniekąd w żart ? zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy przygotować imprezę w takiej tematyce, a wszyscy zaproszeni goście doskonale wiedzą czego mogą się spodziewać po przekroczeniu progu naszego domu.

Halloween już niebawem, bo w najbliższą sobotę. Postawiliśmy zebrać dla Was kilka ciekawych i jednocześnie prostych do wykonania dekoracji, które gustowne pomieszczenie zamienią w siejące popłoch i przerażenie gości miejsce.

Przede wszystkim nie może zabraknąć królowej tego święta, czyli dyni ? o niej pisaliśmy w ostatnim czasie bardzo dużo, zatem wystarczy prześledzić nasze artykuły.

nietoperze2
A teraz czas na nietoperze ? mamy nadzieję, że efekt końcowy będzie zachwycający i nie jedna osoba stanie dęba na ich widok.
Dekoracja ta wygląda znakomicie, kiedy zawieszona jest nad stołem z potrawami. Wykonanie zwierzątek zajmuje dosłownie kilka chwil. Aby ją wykonać potrzebować będziemy szablony nietoperzy (znajdą się w artykule), nożyczki, blok techniczny (najlepiej z czarnymi kartkami; jeżeli koloru takiego brak, konieczne będzie pomalowanie kartek  czarną farbą), ołówek i nitkę.
Szablon drukujemy i odrysowujemy na bolku technicznym bądź, jeżeli dysponujemy umiejętnościami plastycznymi, od razu rysujemy na bloku. Nietoperza wycinamy i składamy wpół. Nietoperze trzeba na czymś przywiesić ? w tym celu możemy stworzyć obręcz z bloku technicznego ? wycinamy niezbyt gruby pasek i robimy z niego okrąg. Nim obręcz zawiśnie nad stołem (przymocuj ją do żyrandola) zawiąż na niej nietoperze ? niech dumne fruwają nad stołem.

kapelusz_czarownicy
Kolejną inspiracją są halloweenowe kapelusze wiedźmy. Zaznaczamy jednak od razu, że wyglądać będą znakomicie zarówno wewnątrz domu, jak i przed wejściem, np. na ganku.
Praca z kapeluszami jest nieco bardziej czasochłonna i konieczna będzie wizyta w sklepie ? stacjonarnym bądź internetowym. Lista zakupów: kapelusze wiedźmy (dostaniesz je na allegro), żyłka wędkarska, długa igła, lampki ? pałeczki LED, agrafki, haczyki do zawieszenia gotowych lampionów.
Jeżeli kapelusze mamy już w domu, możemy przystąpić do pracy. Na igłę nawlekamy od 50 do 100 centymetrów żyłki. Igłę wbijamy w czubek kapelusza od zewnętrznej strony i przewlekamy żyłkę przez cały środek nakrycia. Ważne aby na zewnątrz zostawić kawałek żyłki (ten fragment pozwoli nam przymocować lampion z kapelusza).
Wyjmujemy igłę z żyłki i jeden jej koniec zawiązujemy na agrafce. Tę z kolei przyczepiamy do uchwytu pałeczki led.
Tę samą techniką przygotowujemy pozostałe kapelusze.

Czas na ich przywieszenie ? oczywistym jest, że nikt z nas nie lubi zbędnego wiercenia dziur w ścianach. A kapeluszowe lampiony muszą zawisnąć na suficie ? aby kapelusze znalazły się w odpowiednim miejscu najlepszym rozwiązaniem będzie użycie samoprzylepnych haczyków.

Na końcówce zewnętrznej strony żyłki (od strony czubka kapelusza) robimy pętelkę i wieszamy lampion. A kiedy zapadnie zmrok włącz lampki znajdujące się we wnętrzu kapelusza.

halloween
Komponując halloweenowe dekoracje z pewnością nie może zabraknąć pajęczyn i pająków (aby pokryć meble czy wejście do domu „pajęczyną” możemy zakupić jej imitację).
Aby wykonać tę dekorację potrzebować będziemy: białą włóczkę, klej do tapet, utwardzacz materiału, wazelinę, baloniki, szybkoschnący klej, papier pergaminowy, pojemnik, igłę, żyłkę, pajączki.

Zaczynami od owinięcia włóczki wokół dłoni ? ilość włóczki powinna wystarczyć na małą kulkę pajęczyny. Tworzymy kilka/kilkanaście takich kulek.

Do pojemniczka wlewamy utwardzacz do tkanin, a następnie włóczkę. Nim włóczka nasiąknie utwardzaczem, dmuchamy balonik. Balony smarujemy cienką warstwą wazeliny, odciskamy z włóczki nadmiar utwardzacza i zaczynamy owijać ją na balonie ? tworząc w ten sposób pajęczynę. Koniec włóczki należy schować zaplątując go pomiędzy inne warstwy włóczki.

Nałożoną na balonie włóczkę ponowne zamaczany w utwardzaczu i wykładamy na papier pergaminowy. Włóczka na balonie musi stwardnieć ? potrwać to może nawet 24 godziny. To maksymalny czas sztywnienia materiału więc po tym okresie przebijamy balon igłą i delikatnie wyjmujemy go ze środka. Na gotowych pajęczynach nie może zabraknąć pająków ? przyklejamy je do naszych pajęczyn i rozwieszamy w całym domu, używając w tym celu żyłki.

katalog firm

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *