DIY – robimy parawan

Tworzenie różnego rodzaju przedmiotów samodzielnie to ogromna satysfakcja i przede wszystkich ogromna oszczędność. Każdy z nas lubi posiadać w swoim domu rzeczy, które przyciągają uwagę. Niewątpliwie do gadżetów/elementów dekoracji należy parawan, którego wykonanie jest bajecznie proste.
Dzisiaj chcemy pokazać jak łatwo moża go wykonać i że taki element może zagościć w Twojej sypialni, łazience czy w korytarzu.

Lista zakupów:
– wybrany przez siebie materiał,
– drewno o wymiarach 10 x 4 cm,
– farba,
– 4 zawiasy,
– ręczna piła do drewna,
– klej do drewna,
– młotek, gwoździe, nożyczki, zszywacz.

parawan

Zapewne każda z nas wyobraża sobie finalny efekt swojego parawanu inaczej, zatem nim przystąpimy do jakichkolwiek prac należy ustalić jego wysokość i szerokość.
Jeżeli będziemy wiedzieć czego oczekujemy, znacznie łatwiej będzie realizować wyszczególnione poniżej zadania.
Po pierwszy musimy przyciąć kawałki drewna pod kątem 45 stopni. Do każdej z trzech części parawanu potrzebować będziemy 2 długie kawałki na boki i 2 krótsze na górę i dół.
Ważne jest to, aby przed zbiciem paneli pomalować drewno ze wszystkich stron (najlepiej zrobić to dzień wcześniej). Kolor – wybierz według swojego gustu.
Każdy panel parawanu powstaje osobno, zatem musimy połączyć ze sobą 3 razy narożniki górne, dolne oraz boczne tak, aby powstały nam 3 prostokątne ścianki. Dopasowujemy do siebie wcześniej przycięte deski i przymocowujemy je do siebie przy użyciu kleju do drewna.
Czas na materiał. Do wymiarów panelu dodaj 8 centymetrów materiału zarówno do długości, jak i do szerokości. Jeżeli Twój panel ma wymiary 150×50 cm, wycięty materiał musi mieć 158×50 cm.
Na wycięty kawałek materiału połóż sklejony, gotowy panel. Zawiń materiał dookoła krawędzi ramki tak, aby był napięty, a następnie przypnij go zszywkami do tylnej części panelu. I w ten sposób postępuj z pozostałymi dwoma panelami.
Aby połączyć panele ze sobą potrzebne będą zawiasy. Wkręć je po bocznych stronach środkowej ścianki, na wysokości 5 centymetrów od góry i 5 od dołu. parawan3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *