DIY – lampiony jesienne

Kalendarzowa jesień nadeszła ? ta odczuwalna również. To, co wyróżnia ją spośród innych pór roku to fakt, że jest najbardziej kolorową i przyjazną dla oka porą.
Jesienne krajobrazy, zapachy, smaki i dekoracje ? to wszystko sprawia, że pomimo nadchodzących mrozów i zimnego wiatru możemy wykorzystać naturę i ulokować jej trochę w naszym domu.

Jednym z interesujących dodatków do domu są jesienne lampiony na świeczki. Rzeczy, których potrzebować będziemy do wykonania takiego świecznika to ? kolorowa bibuła, mod podge (klej), pędzel piankowy, kolorowy papier techniczny lub liście, ołówek, nożyczki, gazeta, świeczki (najlepsze będą podgrzewacze) i niewielkie szklane naczynia.

Jeżeli wszystkie powyższe przedmioty mamy już pod ręką zabieramy się do pracy.

W zależności od tego ile lampionów chcemy wykonać, tyle szklanych przezroczystych świeczników o dowolnym rozmiarze rozkładamy na stole.
Z papieru kolorowego, technicznego, wycinajmy kształty przypominające swoją formą liście. Najlepiej wyglądać będą te, które imitują kolory jesieni ? wszelkiego rodzaju pomarańcze, czerwienie, żółcie, brązy. Jeżeli natomiast mamy możliwość zebrania liści w ogrodzie czy parku ? skorzystajmy z tych prawdziwych! Będą wyglądać cudownie ? pamiętajmy jednak, aby suszyć je w domu przez co najmniej całą noc (wówczas nie będą wilgotne i nie będą sprawiać problemów z przyklejeniem).
Teraz czas na bibułę ? wybieramy bibułę w kolorach takich, jak liście i drzemy je na kawałki o różnych wielkościach, a następnie wszystkie barwy mieszamy ze sobą.
Fragment świecznika mod podge malujemy pędzelkiem gąbkowym i zaczynamy przyklejać do niego kawałki bibuły (powinniśmy to robić fragment po fragmencie ? nakładany na świeżo klej z pewnością nie zdąży wyschnąć zanim ułożymy na nim różnokolorową bibułę).
Pamiętaj, że w trakcie oklejając świecznika musisz mieć ręce niepobrudzone klejem ? wówczas delikatna bibuła zamiast do boku świecznika przyklei się do twojej dłoni. Ważne jest także to, aby nie naklejać jej pod spód naczynka!
Jeżeli bibuła na świeczniku będzie już sucha, możemy nałożyć na jej zewnętrzną powierzchnię klej.  Na nim umieszczamy wycięte uprzednio liście i znów nakładamy klej ? i liście?

Ważne jest to, aby odłożyć świeczniki na 24 godziny, aby dobrze wyschły. Do środka naszych świeczników wkładamy podgrzewacze i cieszymy się jesienną atmosferą w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *