Dekoracja okna na Boże Narodzenie

Choć ostatni tydzień przywrócił nam wiarę w jesienny klimat, to nie da się ukryć, że końcówka listopada znów przypomni nam, że mróz, śnieg i zimny wiatr to adekwatne do tej pory zjawiska atmosferyczne. A skoro zbliża się grudzień, to czas na kolejną dozę świątecznych inspiracji.
Planując aranżację bożonarodzeniową zazwyczaj koncentrujemy się na pięknym wyglądzie stołu, ciekawym wystroju salonu czy jak najoryginalniejszych dodatkach na choinkę. Mało kto jednak poświęca uwagę oknu/oknom, które w okresie świątecznym mogą przemienić się w cudowną perspektywę.

okno_swiateczne4
Świąteczny wystrój okna stworzy we wnętrzu magiczny klimat, zwłaszcza jeżeli ilość śniegu, a raczej jego brak będzie tak samo przygnębiający, jak w ubiegłym roku. Przygotowując dekoracje w klimacie bożonarodzeniowym, możemy zaaranżować je na parapecie, przymocować do ramy okna lub zawiesić na karniszu. Każda metoda będzie dobra i z całą pewnością nada klimat wnętrzu. Wśród dekoracji mogą znaleźć się stroiki, świece, naklejki na szybę, kule ledowe, łańcuchy świetlne. Dzięki temu, że większość świetlnych dodatków nie wymaga podłączenia do prądu, mamy nieograniczone pole do popisu.
Na tegoroczną, śnieżną zimę nie mamy chyba co liczyć więc śnieg musimy zorganizować sobie samodzielnie. Aby każde spojrzenie w stronę okna łudząco przypominało biały puch, warto na parapecie ułożyć białą tkaninę i obsypać ją piórkami lub kulkami styropianu – zdając sobie sprawę z tego, że są to niezwykle leciutkie produkty i nawet najmniejszy podmuch mógłby zasypać cały dom, tkaninę warto pokryć niewielką ilością kleju i dopiero wtedy posypać naszym śniegiem. Na to położyć stroik, świecie, trochę świerku i z całą pewnością okno będzie wyglądać fenomenalnie.
Jeżeli należymy do grona zwolenników minimalizmu, ale świąteczna dekoracja domu nie jest nam obojętna, sięgnijmy po łańcuchy świetlne, które nadadzą klimatu każdemu wnętrzu. Atmosfera świąt unosić się będzie w powietrzu. Delikatne światło lampek warto owiać jakimś dodatkiem, być może biały wiklinowy wianek i w nim czerwona świeca?

okno_swiateczne6
Kradnącym serce bożonarodzeniowym dodatkiem aranżacyjnym są kule dekoracyjne, tzw. cotton ball lights – prezentują się genialnie w niemal każdym pomieszczeniu, a co ważne – wiele firm oferuje nam możliwość skomponowania własnego łańcucha – stworzonego z wybranej ilości kul i najodpowiedniejszym dla nas kolorze. Z całą pewnością raz wykorzystane kule zagoszczą w naszym oknie na dłużej, nie tylko na okres świąt.
Jeżeli natomiast przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia przewyższyło już znacznie nasz budżet, a chcielibyśmy udekorować okno, warto sięgnąć po dodatki styropianowe (więcej informacji o gadżetach wykonanych ze styropianu i styroduru znajdziecie w naszym poprzednim poście). Ich koszt jest naprawdę niewielki, a z racji tego, że wykonane są z białego materiału nie wymagają już żadnych upiększeń. Wystarczy przykleić je przy użyciu taśmy do okna, a po sezonie bez przeszkód zdjąć.

okno_swiateczne7
Jesteśmy bardzo ciekawi czy dekoracja okien w Waszych domach to obowiązek czy raczej pomijany element bożonarodzeniowej aranżacji. Jeżeli macie ochotę podzielcie się zdjęciami wystroju okien.

 

2 thoughts on “Dekoracja okna na Boże Narodzenie

  1. Ten post z Rodzinnego domu podoba mi się najbardziej, ponieważ jestem fanką własnoręcznych dekoracji. Co roku wymyślam coś nowego, nie tylko na święta 😉 Na przykład w tamtym roku zrobiłam bombki na choinkę i namalowałam obraz. W tym roku postanowiłam zaszaleć i udekorować okna. Mam już samoprzylepne pingwinki i śnieżynki. A pewnie skorzystam też z inspiracji z tego posta i oświetlę je kulami świetlnymi – ostatni „krzyk mody” 🙂 Pozdrawiam i czekam na więcej inspiracji 🙂

  2. Najbardziej do gustu przypadł mi post dotyczący dekoracji okien. Świąteczny nastrój w domu tworzymy kupując jemiołę, przystrajając drzwi, kupując choinkę, jednak zazwyczaj zapominamy o dekoracji okien. Aranżacja okna, która jest ciekawie dobrana ozdobi nasz dom lub mieszkanie od wewnątrz, ale będzie również widoczna z zewnątrz i w ten sposób nada świątecznego charakteru. Pogoda nie zawsze dopisuje w Boże Narodzenie, płata nam figla i zamiast śniegu za oknem mamy szaro-burą jesień, warto wtedy wprowadzić magiczny klimat ozdabiając okno i cieszyć się rodzinnymi światami. W tym roku z pewnością skorzystam z pomysłu dotyczącego wykorzystania kul dekoracyjnych, ponieważ idealnie będą one pasowały do nowoczesnego stylu w jakim jest urządzone całe pomieszczenie. Na karniszu natomiast znajdą się styropianowe gwiazdki w różnych rozmiarach, które zawieszę na czerwonych wstążkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *