Czerń i biel ? ponadczasowa klasyka

Zaaranżowanie wnętrza, którego dominującymi kolorami będą zaledwie, lub aż, czerń i biel to nie lada sztuka. Kojarzone z minimalistycznym, klasycznym i zarazem nowoczesnym stylem kolory te zyskują coraz szersze grono wielbicieli.
Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się ze stylem w czerni i bieli jako motywów przewodnich, to mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł sporo Wam wyjaśni.

Decydując się na aranżację czarno-białego wnętrza przede wszystkim powinniśmy postawić na konsekwencję. Układ taki wymagać będzie od nas sporej powściągliwości i z pewnością ograniczy naszą kreatywność, bowiem dysponowanie dwoma, a nie całą gamą kolorów może być skutecznie sprawdzającym naszą wenę twórczą czynnikiem. Nie oznacza to jednak, że mieszkanie urządzone w takiej koncepcji będzie przejawiać na zmianę ? czerń/biel, czerń/biel i tak dalej? Mnogość dodatków w tonacji czerni i bieli, przepięknie zdobionych, dekorowanych, ukazujących paletę wzorów z pewnością stanie się alternatywą dla dodatków, po które sięga prawie każdy z nas.

czarno_biale_wnetrze6

Ważnym aspektem w dekoracji mieszkania czarno-białego jest to, aby nie sięgać po dodatki mogące wprowadzać chaos i dysharmonię wnętrza. Osobiście uważamy, że przepięknie prezentują się pomieszczenia w których zastosowano przewagę biali, a czerń stanowi wyłącznie przyciągający wzrok detal. I jeżeli jesteśmy przy dopełnieniach wnętrza to pamiętajmy, że dodatkowe kolory możemy oczywiście we wnętrzu zastosować, jednak niech będą one w postaci poduszek, koców, ram luster czy obrazów.

czarno_biale_wnetrze5

Nie bez znaczenia przy tego rodzaju dwubarwnej aranżacji wspomina się o minimalizmie. Jeżeli jesteś osobą, która do takiej formy urządzania wnętrz nie jest przekonana, lepiej zrezygnuj na etapie planów. Czarno-białe wnętrza wymagają pracy na zasadzie ? im mniej, tym lepiej. Musimy ograniczyć geometryczne formy oraz bogactwo dodatków. Wszystko powinno tworzyć spójną całość.

W poniższej galerii zdjęć znajdziecie przykłady perfekcyjnie przygotowanych wnętrz w czerni i bieli. Być może to właśnie one staną się inspiracją dla kogoś z Was do całkowitej metamorfozy mieszkania.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *