Choinka niekoniecznie tradycyjna

Jednym z nieodłącznych elementów Świąt Bożego Narodzenia na całym świecie jest oczywiście choinka. Pachnący, zielony, pięknie ubrany i oświetlony świerk, to cząstka magii bez której większość z nas nie wyobraża sobie tego najbardziej klimatycznego okresu w roku.

Dla szukających pomysłu na choinkę w oryginalnej odsłonie chcielibyśmy przedstawić kilka propozycji. Zobaczcie koniecznie co w tym roku, zamiast tradycyjnego drzewka, może znaleźć się w Twoim domu.

Część z wybranych przez nas propozycji jest na tyle prosta, że bez problemu będzie można pokusić się o wykonanie oryginalnego ?drzewka? w domu. Niektóre sugestie doskonale sprawdzą się w pokoju dziecka czy sypialni.

Zachęcamy do inspiracji!

4 thoughts on “Choinka niekoniecznie tradycyjna

 1. Moim zdaniem najlepszy artykuł dotyczący Świąt. Po co mieć tradycyjną choinkę, jak można bazować na innowacyjności. Gdy ma się małą klitkę a nie apartament takie inspiracje mogą być wybawienie. Poza tym pomysły można stosować nie tylko w małych pomieszczeniach. Sądzę, że takie rozwiązania przypadną do gustu osobom o otwartych umysłach ze zindywidualizowanymi potrzebami i nowoczesnym spojrzeniu.

 2. Co roku ludzie spierają o to, czy choinka powinna być żywym drzewnikiem ( tu z kolei są odłamy za choinką w doniczce oraz zwolennicy drzewek ciętych), czy sztuczna. Co w przypadku, gdyby to wcale nie było drzewko?

  Nie każdy ma na tyle miejsca w mieszkaniu, żeby wstawić do niego okazałe drzewko choinkowe, tym osobom z pewnością przypadną do gustu „płaskie” choinki np. zaprezentowana w artykule choinka z patyków na płótnie. Brzmi zadziwiająco? Odsyłam do zdjęć pod artykułem!

  Każdy, kto zapragnie nieco innowacji w te święta, powinien zajrzeć do tego posta.

  Choinka nie będąca drzewkiem sprawdzi się też w domach choinkowych konserwatystów. Oprócz bożonarodzeniowego drzewka w salonie, można w oknie sypialni zawiesić bombki układające się w znajomy kształt iglastego drzewka. Artykuł inspiruje, aby zaprosić święta do różnych pomieszczeń naszych domów.

  Wybrała właśnie ten post z kategorii „Rodzinny dom”, ponieważ najbardziej mnie inspiruje, zamieszczone zdjęcia są wyjątkowo ciekawe, a temat jest mi bliski. Sama od dwóch lat przygotowuję takie „choinki inaczej” i wieszam je na drzwiach wejściowych. Mój pomysł to konstrukcja z patyków, żywe gałązki jodowe i choinkowe ozdoby.

 3. Powiem szczerze, że nie przepadam za świątecznymi ozdobami, jednak takie nieszablonowe rozwiązania trafiają w mój gust. Przedostatnia chyba najbardziej mi się spodobała, ale wiele tu zdziałało oświetlenie, aż czuję klimat świąt-a nie często jest mi dane go poczuć;>

  1. Oświetlenie – różnego rodzaju lampki, światełka, zdecydowanie „załatwiają” cały klimat Świąt :-).
   Cieszę się, że inspiracje wpadły Ci w oko ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *