Bukiet w dyni, czyli barwy jesieni nie tylko na zewnątrz

Pomimo tego, że jesień przynosi ze sobą coraz krótsze dni, w dodatku owiane chłodem, każdy z nas zachwyca się jej wielobarwnością. Natura w tym czasie czaruje nas swoją klimatycznością i zwłaszcza z początkiem października możemy zaobserwować mieniące się tysiącem odcieni kolorów liście.
Z racji tego, że jesień jest również czasem, w którym nie zawsze każdemu kojarzy się wyłącznie z ciepłymi kolorami i pięknem za oknem ? często zamykamy się w ogrzanym domku, zasiadamy pod kocykiem z ogromnym kubkiem gorącej herbaty.
Jesienią możemy wykorzystać kilka sezonowych produktów ? zarówno w kuchni, jak i do dekoracji domu. Jeżeli lubimy wyczarować coś z niczego, a posiadamy ogródek, to na pewno zasadziliśmy w nim dynię. Warzywo to możemy kupić na każdym targu więc przygotować z jej wnętrza przygotować możemy przepyszne przekąski, a jej korpus posłuży nam jak wazon do jesiennej dekoracji domowej.

Dynia, która sprawdzi się jako wazon, powinna posiadać spłaszczony spód, aby mogła stabilnie stać.
Jeżeli znajdziemy już odpowiednią wersję ? odcinamy jej górę (miąższ oraz pestki możemy wykorzystać do wielu potraw ? zwłaszcza pestki, które ususzone staną się doskonałą przekąską).
We wnętrzu dyni umieszczamy plastikowy kubeczek (rozmiarów odpowiadających wnętrzu warzywa). W kubeczku lokujemy gąbkę florystyczną i kropimy ją wodą.

bukietdynia2

Teraz przechodzimy do najprzyjemniejszego punktu ? układaniu kompozycji kwiatów, liści i ziół. Liście mogą być żywe lub zasuszone. Do naszej jesiennej dekoracji doskonale pasować będzie jarzębina, kasztany, żołędzie, zioła i sezonowe kwiaty.
Bukiet powinien charakteryzować się jesiennymi kolorami, czyli bazującymi na żółci, czerwieni i brązie, a zielone zioła ożywią naszą kompozycję.

dynia2

dynia3

dynie1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *