Bombkowe dekoracje

Dźwięki „Last Christmas” w radio, Kevin w telewizji – to pewny znak, że święta już tuż tuż. Najwyższy czas zajrzeć do zeszytu z przepisami, przygotować foremki na pierniczki,  sprawdzić świeżość choinki i wyjąć wszystkie świąteczne dekoracje… a wśród nich – bombki!

Kto z nas ich nie ma? Ta piękna, tradycyjna dzisiaj ozdoba choinkowa miała swój początek w XIX wieku. Mało kto wie, że kolorowa bombka powstała na skutek biedy. Historia niczym z baśni Andersena. W miasteczku Lauscha na południu Niemiec żył Hans Greiner, pracownik szklanej manufaktury, w której nie najlepiej się wiodło. Popularne wówczas owoce i cukierki zawieszane na świątecznym drzewku, były dla niego za drogie. Postanowił więc wydmuchać własną ozdobę – szklane jabłuszko, które zawiesił na swojej choince. Sąsiedzi zachwycali się dziełem Hansa i w następne święta każdy chciał mieć bombkę w swoim domu. Dzięki temu pomysłowi fabryka szkła rozkwitła, funkcjonuje do dzisiaj, a choinkowa ozdoba rozprzestrzeniła się na cały świat.

Bombki to często prawdziwe działa sztuki. Szklane, papierowe, ręcznie malowane, zdobione materiałem, cekinami, a nawet szlachetnymi kamieniami – królują w każdym domu, już nie tylko jako ozdoby naszych świątecznych drzewek. Od samych drzwi możemy witać gości wieńcem bożonarodzeniowym, a szyszki i kolorowe bombki na pewno nadadzą mu wesoły świąteczny charakter.

 bombkowe_dekoracje_7

Na wielkanocnym stole stawiamy koszyczek z pisankami, baranka na rzeżuszce, świeże bazie… więc dlaczego nie przystroić w podobny sposób naszego bożonarodzeniowego stołu? Kilka bombek w koszyczku lub rozstawionych przy świecach i wigilijnych potrawach – to cudowne dopełnienie świątecznego wystroju.

 bombkowe_dekoracje_6

I wreszcie pomysł na coś prostego i jednocześnie dającego magiczny efekt końcowy – bombkowy wazon. Wystarczy jeden szklany wazon. Wkładamy do niego kilka kolorowych bombek, które oplątujemy światełkami choinkowymi. W Wigilijny zimowy wieczór taka kompozycja pięknie rozświetli każde wnętrze.

Do tej inspiracji zdjęć nie będzie 😉 Nie przypadkowo. Sami przekonajcie się jak pięknie wygląda taki wazonik, a jeśli chcecie podzielcie się z nami tym, co stworzyliście.

I oczywiście, zapraszamy do naszej galerii! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *