Beton, cegła i stare drewno ? czyli co nieco o surowym wystroju

Styl industrialny, czy jak kto woli ? przemysłowy, coraz częściej gości w mieszkaniach nowoczesnych, mieszkaniach takich, które urządzane są od zera. Białe lub szare ściany, posadzka żywiczna, beton dekoracyjny ? czy kompozycja wnętrza z takich materiałów przypadłaby Ci do gustu?

surowe_wnetrze1
Minimalistyczne i surowe aranżacje ograniczają do minimum ozdoby, dodatki, bibeloty a te, które mają za zadanie udekorować wnętrze wykonane są z postarzałego bądź starego drewna.
Kolorystyka takiego wnętrza utrzymana jest w kilku neutralnych barwach, wśród których wymienia się biel, szarość, ewentualnie czerń i czerwień surowej cegły. Elementami, które mają dodać nieco ciepła, to meble, szeroko pojęta sztuka, rośliny. Wnętrza te stoją w zdecydowanej opozycji do tych, które zaaranżowane są w stylu glamour. Zatem ? zamiast błysku, rządzi mat. Wnętrza surowe wymagają zdecydowanego wyczucia w trakcie aranżacji, ponieważ trudno w nich ukryć błędy i niedoróbki, a co za tym idzie ? będą one widoczne, będą przykuwać uwagę.

surowe_wnetrze6
Wnętrza surowe ewoluują w swojej aranżacji i obecnie bardzo modnym trendem jest stosowanie drewna postarzałego lub starego. Takie właśnie drewno układane jest w formie popularnego parkietu, stylizowanego na XVIII wiek. W tym stylu perfekcyjnie prezentują się belki stropowe (o nich więcej przeczytać możecie w jednym z poprzednich artykułów). Wszystko, co wiąże się z drewnem, czyli rzeźby, stoły, komody, ścienne dekoracje ? powinny stać się obiektem Twoich zainteresowań i obiektem zakupów, jeżeli marzysz o urządzeniu surowego wnętrza.

surowe_wnetrze4                                                          W tym przypadku blat kuchenny wykonany został z imitacji płyty betonowej

Z kolei aspekt betonu wymaga trochę więcej wyjaśnień. Wiadomo, że możemy wybrać ten dekoracyjny, który jest imitacją betonowych płyt, płytek ceramicznych i farb strukturalnych ? wszystkie z tych elementów do złudzenia przypominają beton. Dlaczego powstała alternatywa dla betonu surowego? Myślę, że to wariant dla osób niezdecydowanych na stuprocentowe uzyskanie wnętrza surowego. Beton w roli głównej może sprawić, że mieszkanie będzie wydawać się niewykończonym. A właśnie o taki efekt chodzi! Niestety, nie każdy to docenia i postanawia się posiłkować zamiennikiem.

surowe_wnetrze11
Drewno i beton zostały omówione więc czas na cegłę, która jest niezastąpionym elementem nadającym charakter surowemu wnętrzu. Od razu jednak pragniemy uprzedzić, że w przypadku cegły doskonale sprawdzi się powiedzenie ?im mniej, tym lepiej?. Zastosowanie cegły w całym pomieszczeniu nie dość, że je przytłoczy, to jeszcze optycznie zmniejszy. Zatem ? cegła na jednej ścianie będzie w sam raz. Warto pokusić się o pomalowanie jej na biało lub szaro i punktowo oświetlić ? pozwoli to na wydobycie z niej naturalnej i ciekawej struktury. Cegła na ścianie przepięknie komponuje się z gładką podłogą, czyli posadzką żywiczną (takie posadzki stosowane są w centrach handlowych).

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *