Aranżacja domowego biura

W dobie rozwijającej się pracy freelancerów czy ?wolnych strzelców? coraz częściej wybieraną formą wykonywania codziennych zawodowych obowiązków jest właśnie praca z domu. Układ ten cenią sobie pracownicy wielkich korporacji ? zamiast marnować czas na stanie w korku, od wczesnych godzin porannych można realizować swój harmonogram pracy na dany dzień w domowym zaciszu.

I o właśnie tym zaciszu będzie dzisiaj słów kilka. Bez odpowiedniej organizacji praca w domu zamiast efektywnych wyników przyniesie masę udręk.

Jak uniknąć chaosu i urządzić komfortowe biuro w domu?

Domowe biuro służy zazwyczaj jednej, maksymalnie dwóm osobom. Nie możemy zapominać również o tym, że nasze pomieszczenie będzie miejscem przyjmowania gości czy klientów biznesowych. Równie istotną kwestią jest odosobnione miejsce, w których nic ani nikt nie będzie nas rozpraszać. W domach jednorodzinnych o wygospodarowanie przestrzeni na poddaszu czy parterze nie musimy się martwić, zdecydowanie gorzej mają mieszkańcy bloku, ale bez obaw ? nie ma rzeczy niemożliwych.

Zatem ? jeżeli mamy możliwość zagospodarujemy oddzielny pokój, najlepiej z dala od kuchni i salonu (w miejscach tych najczęściej przebywają domownicy więc nasza praca będzie utrudniona). Przy mniejszej przestrzeni lub sporadycznej potrzebie korzystania z biura, możemy wydzielić w tym celu miejsce w sypialni lub salonie. Mieszkańcy bloku nierzadko decydują się na zabudowę loggi ? wykonie tego rodzaju pomieszczenia da świetny efekt i zdecydowanie wart jest zachodu.

Po dokonaniu wyboru miejsca, przejść należy do użyteczności. Nasze miejsce pracy powinno zawierać wyłącznie asortyment biurowy, aby nic nie rozpraszało nas w trakcie działania. Po skończonej pracy najlepiej byłoby zamknąć za sobą drzwi. Niewielki metraż z pewnością taką czynność uniemożliwi, ale biuro domowe odseparować możemy panelami przesuwnymi, ruchomą ścianą, czy regałem. Wszystko to kwestia naszej wyobraźni i niewątpliwie układu mieszkania.

Biuro w salonie

Kiedy biuro zajmuje część pokoju dziennego, powinno być nieco stonowane i zdecydowanie nie powinno rzucać się w oczy. Biurko i szafki będą prawie niezauważalne jeżeli wybierzemy te, które pochodzić będą z kolekcji pozostałych mebli w salonie.

biuro_w_domu8

Biuro w sypialni

Sypialnia to jedyne miejsce w którym możemy się zrelaksować, zatem w tym miejscu stanowczo odradza się wstawiania typowo biurowego wyposażenia. Zamiast standardowego biurka wybierzemy to, które imitować będzie toaletkę, a fotel może być zastąpiony miękkim, eleganckim krzesłem.

biuro_w_domu10

Biuro w kuchni

Choć wydaje się to być jednym z najdziwniejszych połączeń, to warto rozważyć tę opcję. Zwłaszcza jeżeli kuchnia jest w miarę duża i nie będzie problemem ulokowanie w niej dodatkowego miejsca biurowego. Miejsce do pracy najlepiej będzie urządzić blisko okna, w rogu pomieszczenia. Od pozostałej przestrzeni kuchennej możemy oddzielić je ścianką działową bądź ukryć za drzwiczkami. Wersja zamknięta biura stwarza wrażenie wysokiego cargo.

biuro_w_domu9

Kiedy musimy popracować otwieramy drzwiczki, wysuwamy blat biurka, zasiadamy przed komputerem i pracujemy.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *