DIY – świąteczne dekoracje

Nie da się ukryć, że Święta zbliżają się wielkimi krokami. Z pewnością większość Perfekcyjnych Pań Domu już zakasa rękawy, tworzy niebagatelnie skomplikowaną listę koniecznych do wykonania prac i narzeka na upływający czas.

Aby Święta były wyjątkowa, magiczna, niepowtarzalne potrzeba naprawdę sporo pracy, aby wszystko wyglądało perfekcyjnie. Aspekt kulinarny na naszym blogu, z wiadomych względów na razie pomijamy, i koncentrujemy się na tym, co nasze wnętrze w tym okresie będzie zdobić.

O dekoracjach warto pomyśleć już wcześniej. Zwłaszcza tych, które chcemy wykonać samodzielnie. Wystarczy jeden jesienny wieczór zamienić w prawdziwą pracownię bożonarodzeniowych dodatków.
O oryginalnych i prostych do skonstruowania choinkach pisaliśmy ostatnio. Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami pomysłami, które staną się oprawą dla rodzinnych chwil.
wieniec_bozonarodzeniowy

Z roku na rok nasze upodobania odnośnie dekoracji choinki ulegają zmianom. Skoro rok temu choinka była złoto-czerwona, to w tym roku musi wyglądać inaczej? W efekcie mamy do dyspozycji sporą ilość bombek, których nie musimy wyrzucać. Staną się przydatne do wykonania świątecznego wieńca.

Aby go przygotować potrzebować będziemy styropianowego okręgu i kleju na gorąco. Pracę powinniśmy rozpocząć od owinięcia okręgu tasiemką bądź wstążką zbliżoną kolorystycznie do bombek, aby styropian nie był widoczny. Ten sam materiał możemy wykorzystać do wykonania wieszaka.

Bombki przyklejamy do naszej bazy przy użyciu kleju.

kule_ze_sznurka

Kolejnym banalnie prostym w wykonaniu i przepięknie wyglądającym pomysłem są kule ze sznurka. Do ich wykonania potrzebne nam będą: sznurek, nożyczki, klej do drewna, plastikowy pojemnik, balon.
W zależności od tego, jak duże kule chcemy uzyskać, na taką szerokość nadmuchujemy balon. Naszym zdaniem ? im mniejsze kule, tym lepiej będą wyglądać połączone ze sobą.

Przechodzimy do etapu owijania sznurka na balon. Metody są dwie.
Pierwsza ? klej wlewamy do plastikowego pojemnika, zamaczamy w nim cały sznurek i tak nawijamy go na balon.
Druga ? suchy sznurek owijamy wokół balonu, a następnie pędzelkiem precyzyjnie nanosimy na niego klej.
Każda z metod ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie więcej czasu pochłania ta druga. Niemniej jednak po zakończeniu tego etapu klej należy pozostawić do wyschnięcia.

Kiedy sznurek wyschnie, balon przebijamy i wyciągamy go ze środka.

Sznurek może pozostać saute, a możemy nadać mu kolor za pomocą farby w sprayu.

papilotki

Naszym trzecim faworytem są świąteczne światełka. To one sprawiają, że pomieszczenie staje przytulne, klimatyczne, świąteczne?
Surowe lampki nie zawsze są w stanie spełnić oczekiwania. Marzymy o czymś oryginalnym ? i tutaj przychodzimy z pewną koncepcją.
Aby wykonać świąteczną girlandę świetlną potrzebować będziemy: papierowe kubeczki lub papilotki do muffinek, nożyczki i oczywiście lampki.

W denkach kubeczków/papilotek wykonujemy otwory, aby mogły przejść przez nie lampki. Następnie każdą żaróweczkę lokujemy w wybranym przez nas ‚naczynku’.
W tej koncepcji przepięknie wyglądają kubeczki, które wzorem odnoszą się do Świąt Bożego Narodzenia.
Warto nadmienić, że najlepiej sprawdzą się tutaj światełka zasilane bateriami. Dzięki temu nasze lampiony będą mogły zawisnąć w dowolnym miejscu w domu.

W galerii poniżej prezentujemy pozostaje koncepcje dekoracji świątecznych.

Zapisz

Zapisz

4 thoughts on “DIY – świąteczne dekoracje

  1. Wyobraźcie sobie sytuacje, że przyjeżdża do Was rodzinka na święta i zauważa własnoręcznie robioną przez Was ozdobę. Z ciekawością pyta, gdzie została zakupiona licząc, że w odpowiedzi usłyszy nazwę sklepu. Na co Wy możecie ich zaskoczyć i z dumą odpowiedzieć, że to Wasze własne dzieło! Czy nie jest to miłe? Zdecydowanie jest! Artykuł niezwykle inspirujący- jak dla mnie gruszki w brokacie to absolutny hit! Czegoś takiego nigdy wcześniej nie widziałam i do tego takie proste do zrobienia (mam nadzieję,że nie tylko z pozoru 🙂 ) A sznurkowe kule pięknie ozdobią dom nie tylko w święta- tylko się inspirować!

  2. Te Święta Bożego Narodzenia będą dla mnie wyjątkowe, ponieważ ostatni raz będę spędzała je ze swoją rodziną, tj. rodzicami i rodzeństwem sama. Od stycznia będę już szczęśliwą żoną swojego męża 🙂
    Dlatego chciałabym, żeby te „ostatnie” Święta w takim „rodzinnym” gronie były wyjątkowe, chcę włożyć w nie jeszcze więcej serca niż do tej pory, a Wasze inspiracje do stworzenia ozdób świątecznych, z wydawać by się mogło zwyczajnych elementów, są dla mnie wspaniałą okazją do spędzenia ostatnich chwil swojego panieństwa z osobami, które przez lata przekazywały mi piękno czasu świątecznego i niejednokrotnie zachęcały do tworzenia takich ozdób.
    Dziękuję za te fotografie powyżej – z pewnością nie uda nam się zrobić tak pięknych ozdób jak Wasze, ale będziemy się starali 🙂
    SERDECZNIE POZDRAWIAM :):):)

  3. Uwielbiam dekoracje, które mogę zrobić sama. Mój nowy dom kocha naturę i wszelkiego rodzaju „gotowce” zupełnie do niego nie pasują. To będą pierwsze święta na swoim i rozglądam się już za inspiracjami, bo wiem, że własnoręcznie wykonane ozdoby potrzebują cierpliwości, kolekcjonowania materiałów niezbędnych do tworzenia i właśnie pomysłów takich jak Wasze. Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *